Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • crisdr

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
am omega b de 2.5 125kw benzina si aseara am patit o ciudatenie sa dus robinetul de caldura adica sa fisurat lam scos si lam lipit nu mai pierde dar cand iam dat drumul la masina a inceput sa scoata un fum de parca era camion oare ce so fi intamplat ? pozitia robinetului este foarte nasoala si mam chinuit sa il scot si ma gandesc sa nu fi facut ceveva pe acolo va rog tare mult daca aveti idee va raman dator
  • ion antonescu

  • Mesaje scrise: 23
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 2001 Z22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Fumul a iesit pe evacuare sau din compartimentul motor? a disparut dupa un timp? ceva zgomote de la motor?
  • crisdr

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
fumul a iesit pe esapament dar dupa un timp a disparut dar acum am alta problema sa aprins avaria pe bord si merge in 5 pistoane am fost la tester si a iesit ca fiind defect injectorul lam dat jos si surpriza alimentat separarat merge ce avea?
  • crisdr

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1995 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2007

  • Mesaj Privat
am schimbat injectorul de pe 5 si face la fel adica nu functioneaza 5 si acelasi de fect cine o resofta calculatoare? sau cine o sti sa imi zica exact
  • gigi_duru_poplaca

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Arges
  • Masina: Omega 1995 x25xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jan 2007

  • Mesaj Privat
stai linistit cu fumu a curs antigel pe evacuare
ai grija pe cine lasi sa umble la masina ca mecanici de service toti se uita ca pisica in calendar ia legatura cu baieti dupa forum mergi la o intalnire

shi 'io am un x25xe v6 si numa belele am avut din cauza tamplarilor de la service si am pus mana pe mecanica ca oricum la motoru asta sunt sigur ca sunt foarte putini meseriasi adevarati cauta pe forum si vezi pe cine gasesti sfatu meu e sa te duci la o intalnire mai ales ca esti din BUCURESTI

verifica daca cablaju e bun (mufe etc) ca daca e bun si tot nu vine curent la injector s-ar putea sa ai nevoie de un calculator de injectie eventual daca mai gasesti pe careva cu acelasi motor x25xe schimba calc intre ele shi vezi daca merge calculatorul tau

io ma ofer voluntar sa iti incerc calc tau pe masina mea ,dar nu stiu cand ajung pe la buc oricum lasa un nr de tel in caz ca ajung

(si sa iti creasca un peco in curte dupa ce iti rezolvi problemele)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR