Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am gasit ceva ce poate fi FOARTE util multora dintre noi..daca s-ar pune un STICKY cred ca ar fi ideal.

BG http://eisoukr.guaranteefun...icy?pc=6&l=en
Daca e in bulgara,in coltul din dreapta sus e un stegulet al GB.dati click pe el si va scrie in engleza tot.

Si de la colegul kosfunny de pe forum,asgurarile masinilor din UK

UK http://ownvehicle.askmid.com/


Ultima modificare facuta de SUPERDRAGOS la Dum 24 Mar, 2013 8:22 pm, modificat de 5 ori in total
Skip ads

  • 1_driver

  • Mesaje scrise: 97
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2012

  • Mesaj Privat
interesant
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cred ca mai interesant ar fi sa se puna un sticky-daca vor fi mai multe tari de unde sa se poata face verificari,ma angajez sa modific titltul si/sau primul post.
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
si sigur e bun? ca mie nu imi arata ca as avea asigurare Sad
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai s-ar putea sa nu fie..Depinde unde ai facut-o.Treaba e ca si mie imi arata la fel. Wink Am innoit-o pe 15/03,ca expira pe 17/03 (duminica).Pana pe 17 o arata valabila,dupa aia pauza...In schimb,RCA am pana la sfarsitul anului..
In principiu maine (25/03) ma duc la Varna,si o verific acolo,sa vad ce se intampla.Va tin in curent.
  • astra_bubu

  • Mesaje scrise: 153
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 1999 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Pe BG e bun programul. Imi arata asigurarile din 2010 pana acum. Am avut asigurari la 3 companii diferite si arata acolo toate detaliile. Foarte tare!
  • daniel 5ck

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2006 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Nu imi arata ca as avea carte verde dar imi arata ca am "For date 07/04/2013 vehicle with registration number ........ VIN ........................ has active insurance "Motor third party liability" ce inseamna acest lucru,ce am mai exact,are datele de identificare ale asigurarii mele din BG,cu data inceperii si expirarii,firma de asigurari corecta,e posibil sa nu fie unul si acelasi lucru cu CARTEA VERDE?. Aceste date se regasesc totusi pe cartea mea verde adusa din BG,ma poate lamuri cineva? Faptul ca nu am iesit cu masina din tara in acest an sau nu am avut evenimente rutiere poate fi motivul pentru care nu apare in acea baza de date?
Astept sa ma lamureasca cineva,multumesc!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am lamurit-o..desi nu prea..nu apar SIGUR decat cele facute pe 1 an.Cele pe 3-6 luni se actualizeaza la ceva timp.M-am dus la bulgarasul unde fac eu asigurarile si a sunat la LEVINS,unde aveam eu asigurarea cu pricina.Tanti de acolo cam asta i-a zis,in linii mari.Si ca dovada i-a dat seria de pe cartea verde,sa vad eu ca stie despre ce e vorba.Dar sincer nu prea ma ajuta in cazul unui control al Politiei,dar asta e.Cred ca am sa dau diferenta sa o fac pe 1 an intreg.
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Da..Ca sa apara cea noua,trebuie sa intre in vigoare dupa expirarea precedentei..daca se "incaleca",la fel cum a fost la mine,adica cea noua a inclus si 2 zile din cea veche,(cea veche ramanand la agent) ,automat nu mai apare nici o asigurare incheiata dupa ce a expirat cea veche,deci da cu virgula.De asta nu apar unele.
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Mda ,si la mine abia acum a aparut in baza lor de date ,ciudat
Si e inmatriculata in octombrie 2012,deci sunt pe bune Very Happy asa ca merg fara frica Smile)
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Am facut-o pe 6 luni si vad ca apare si a mea acum,dar dupa cateva zile.
  • LaMisto

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
End date Cancel date Certificate number
20/01/2014 23:59 18/06/2013 00:
Ce vrea sa insemne Cancel date ? A fost anulata sau cum ? Poate avea legatura cu faptul ca fostul proprietar a avut accident ?
Skip ads

  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
LaMisto a scris:End date Cancel date Certificate number
20/01/2014 23:59 18/06/2013 00:

Cred ca e ceva scris gresit acolo..Intra in vigoare in ian 2014 si expira in iun 2013..?
  • LaMisto

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Nu ai inteles tu . Nu am copiat tot . Facuta 01.2013 expira in 01.2014 si anulata in 06.2013 .Aveti idee?
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu ce sa-ti spun...Incearca sa o gasesti in aplicatia din primul post,iti spune cand intra in vigoare,cand expira,si eventualele accidente avute de-a lungul timpului.
  • taxi43edy

  • Mesaje scrise: 1,206
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Online
  • Cont inregistrat: 23 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am mai auzit si eu de astfel de MAGARII , (daca masina e pe persoana fizica ),dupa ce ti-a facut actele la cateva ore se duce si anuleaza asigurarea si isi ia banii inapoi,si tu ai impresia ca circuli legal , sau tu ai platit asigurarea pe un an intreg , si el se duce si o reface pe 6 luni
  • tase

  • Mesaje scrise: 1,985
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2009

  • Mesaj Privat
LaMisto a scris:Nu ai inteles tu . Nu am copiat tot . Facuta 01.2013 expira in 01.2014 si anulata in 06.2013 .Aveti idee?
Am o intrebare ..ai cumparat masina din UK??In momentul in care proprietarul din Uk a depus actele la DVLA asigurarea se anuleaza pentru ca asigurarea in UK este pe persoana ....daca ai rezidenta in Uk poti face asigurare pe masina si persoana ta daca nu.....esti in ...ILEGALITATE si te opreste primul echipaj daca esti acolo ...sau te poate verifica oricine din UE ...mai putin RO.... apropo se poate verifica si MOT Cool
  • LaMisto

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Salut baieti! Masina este din Spania inmatriculata in Bulgaria de fostul proprietar al masinii. Este inmatriculata pe o firma bulgareasca cu patron roman. Cred ca am aflat care este problema. I s-a facut asigurare pe 1 an cu plata in 2 transe. Probabil lui nici nu i-au zis asta si i-au luat banii pt un an intreg d-aia dupa juma de an a fost anulata. Multumita acelui site am aflat ca nu mai am asigurare valabila. Maine fac asigurarea.
Va salut cu respect!
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Asa a fost facuta de la inceput,nu se poate anula fara polita veche.Se face in 2 transe,si daca nu plateste rata a 2-a,se anuleaza de la sine.
Si ar fi bine sa te duci cu alta masina,nu cu aia..
  • LaMisto

  • Mesaje scrise: 180
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2013

  • Mesaj Privat
Asta ma refeream . Ca omului i-a spus ca i-a facut pe un an. I-a dat act pe care scrie 1 an valabilitate dar probabil ei au facut cu 2 transe de plata . Prima au platit-o si la a 2a nu i-au zis sa vina s-o plateasca si omu statea linistit ca pe act are un an valabilitate .Nefiind a 2a transa platita s-a anulat de la sine asigurarea
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR