Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • mishu2000

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
De ceva timp palpaie martorul de la bujiile incandescente, in mers. Are cumva si alt rol de avertizare acest martor? Sa fie doar un contact imperfect, sau scurt? Astept sfaturi si va multumesc anticipat. Motor x25dt
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
misule ,ce dumnezeu doar ai schema sub nas . Nu avertizeaza altceva decit bujiile ,deci probabil ai un scurt mic pe undeva
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Cata, mai mult ca sigur e un contact pe undeva, am miscat de contactele din si de pe langa cutia cu relee de la motor, cateva zile nu a mai facut, acum face din nou. In contacte totul pare sa fie ok din ce se poate vedea cu ochiul liber, sau nu suntem noi "destul de ingineri". Acum problema e daca se aprinde doar becul sau cupleaza si bujiile. E foarte greu de provocat, si nu de fiecare data cand misti acelasi contact.
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Spune i boierului Smile sa lege direct un fir pe una din bujii si sa puna un led undeva la vedere pe bord , astfel incit atunci cind se aprinde martorul de bujii sa poate vedea cu adevarat daca vine alimentare pe ele sau nu , insa eu cred ca este un scurt undeva pe manunchiul de cabluri , asa si la mine se aprindea aiurea check engine , si dupa ce am tras fir direct de la UC nu a mai avut nimic
  • mishu2000

  • Mesaje scrise: 189
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Se poate sterge. Multumesc
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR