Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Da, Zavoi Grigore, auzisem si eu de asta, dar nu are nici o legatura cu ceea ce discutam noi aici. Probabil ai citit cu destul atentie topicul .. tu ce acuzatie imi aduci daca de-acord cu mine nu esti? Cu ce am gresit?
Skip ads

  • deleted-977

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu te acuz de nimic. Spun doar ca pentru un "film" mai exact al intamplarii ar trebui sa auzim si varianta celeilalte parti implicate. Asa ...pe care-l asculti ala are dreptate. D`aia exista drept la replica. S-ar putea sa ai 100% dreptate doar ca eu nu-s convins.
  • sabothor

  • Mesaje scrise: 403
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Rog colegii care sunt "din domeniu" sa se de-a cu parerea ...
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
pony_burn a scris:poate fuma cu handsfree


Sau mai precis putzina narghilea cu hasish nu Smile
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu cred ca nu conteaza parerea politiei , pt mine cel putin .
Din experienta mea cu aceasta institutie nu ma intereseaza pareera lor . In plus nu suntem o instanta de judecata sa hotaram noi cine a gresit si cine a facut abuzuri . Sa lasam justitia sa-si faca datoria !
  • Vios40

  • Mesaje scrise: 409
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Rekord 1987 2.3D LS
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Un comunicat emis la data de 19.04.2007, de seful Politiei Romane interzice efectuarea controalelor de rutina in trafic. Autovehiculele vor fi oprite si verificate numai in cadrul unor actiuni tematice.

Valentin Fatuloiu, seful Politiei Romane, le-a interzis politistilor sa efectueze controale de rutina, fiind valabile doar controalele tematice. Fatuloiu le-a mai cerut politistilor sa sanctioneze soferii in raport cu gravitatea faptelor comise si a avertizat ca va monitoriza modul in care agentii isi fac datoria.

Astfel, politistii nu vor mai opri in trafic conducatorii auto dupa bunul plac, controlul circulatiei fiind efectuat numai atunci cand se constata incalcarea regulilor de circulatie (prin observare directa sau cu mijloace tehnice certificate). Politistii mai au dreptul sa opreasca autovehiculele cand exista date si informatii ca automobilele vizate transporta bunuri, valori provenite din infractiuni sau persoane urmarite. "Se interzice controlul de rutina, cu exceptia actiunilor tematice, unde se procedeaza la oprirea tuturor autovehiculelor care fac parte dintr-o anumita categorie sau circula pe un anumit tronson de
drum", se arata intr-un comunicat semnat de Valentin Fatuloiu, seful Politiei Romane.

El a mai cerut ca aplicarea sanctiunilor sa se efectueze gradual, corespunzator gravitatii abaterilor comise.


  • oprea catalin

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1996 2000 cmc 16 valva 136 cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2007

  • Mesaj Privat
probabil ca te referi la ultraj contra bunelor moravuri. da-ne si noua descrierea faptei din pv-ul de constatare si aplicare a contraventiei. ultrajul simplu se sanctineaza cu dosar penal nu cu amenda contraventionala.contestarea lui in instanta se rezolva in 99% din cazuri in favoarea cetateanului de la prima infatisare.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Chestionar

Credeti ca am luat amenda pe merit?
Da 22%
Nu 77%
58 voturi

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR