Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe
  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
inseamna ca au ramas numai cei din grupul omv sa vanda vignieta!
Skip ads

  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
OMV-ul si multi privati (din ce-am vazut in lista din articol)...
  • emil_251

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Mol.....Petron.....OMV......astea sunt statiile unde se vor vinde rovignete
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
s-a schimbat schimbarea...
Rovinieta se poate cumpara din nou de la Posta Romana

Rovinieta se poate cumpara din nou de la oficiile Postei Romane, au anuntat, miercuri, reprezentantii Companiei Nationale de Autostrazi si Drumuri Nationale din Romania (CNADNR).

"Incepand cu data de 03.10.2012 s-a reinoit conventia intre CNADNR si CN Posta Romana, ca urmare a indeplinirii conditiilor prevazute de legislatia in vigoare.

Astfel, tariful de utilizare a retelei de drumuri nationale din Romania (rovinieta) poate fi achitat si la punctele de lucru ale CN Posta Romana, afisate pe site-ul www.cnadnr.ro, la sectiunea Roviniete - Puncte de distributie", se arata intr-un comunicat remis Ziare.com.

Anuntul vine la doua zile dupa ce CNADNR a precizat ca rovinietele nu se mai pot cumpara de la punctele de lucru ale Postei Romane si Rompetrol.

Skip ads

  • alexhaiducu

  • Mesaje scrise: 780
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Dec 2009

  • Mesaj Privat
traim in romania si santem vai de capu nostru!
  • gabi m

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salutare.

Am inmatriculat masina la sfarsitul luni noiembrie, am oprit la un peco sa cumpar rovineta pe o luna, pana la sfarsitul anului.
Am dat talonul... "pai are rovineta" angajatul de acolo. "Pai acum am inmatriculat-o", el" daca vreti va fac". Faceti e alta masina.
Ieri opresc la un alt peco, dau talonul, o rovinieta va rog. Angajatul: este valabila pana pe 23 mai.
Rovinieta se da pe numar auto. Ok, da este alta masina acum. Numarul nu l-am avut si inainte. De ce oare nu s-au modificat datele dupa ce am facut-o pe prima. Ieri am ales sa nu mai fac si sa merg asa.
  • vn11eyn

  • Mesaje scrise: 24
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Insignia 2015 A2.0dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Rovinieta se face pe masina, ea nu se da numai pe numarul auto dar si pe seria de sasiu de exemplu daca vechiul proprietar ar fi avut rovinieta platita pe un an si u ai fi luat masina dupa doua luni de la efectuarea plati u te duceai cu copie de pe carte si de pe buletin la CNADNR si cu 25 de lei desigur si iti schimba numarul in baza lor de date si beneficiai si u de aceeasi rovinieta platita de vechiul proprietar.
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
CORECT ! ....exact asta am facut acum 3 luni cind am cumparat Astra mea. Avea rovigneta platita, aceeasi masina , doar numerele de inm s-au schimbat . O cautare pe net si asa am ajuns la sediul CNADNR din Oradea ...copie + original cartea identitate masina , cerere tip ,,coborata,, de pe net ( dar aveau si la secretariat la ei) , buletin si 25 de lei ......... si s-a modificat in baza de date ca masina x cu nr identificare y si-a schimbat numerele de inmatriculare.
Am crezut ca imi vor modifica/stampila chitanta rovignetei dar mi-au dat un fel de dovada din care reiese ca am fost la ei si am adus la cunostinta modificarile survenite.
  • gabi m

  • Mesaje scrise: 57
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2006 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Corect, corect. Masina nu avea rovineta valabila, numarul care l-am primit are.
Skip ads

  1. Home
  2. Legislatie, Asigurari si Taxe

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR