Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • aklik

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1998 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2006

  • Mesaj Privat
salutare, am si eu o problema.. am dus masina in service pentru ca nu mi-se mai invart acele pe bord, mai exact kilometrajul si contorul de kilometrii. cei de la service mi-au comunicat cum ca este tocit capatul de la cutie mai exact o rotita din cutie ce face legatura cu acest cablu si ca nu au de unde sa faca rost de ea, si ca nici macar nu stiu cum se numeste... motiv pentru care m-au trimis la dezmembrari sa imi iau cutie de viteze! acum eu ma gandesc ca parca nu se merita sa dau 3 mil pe o cutie sh! deci stie careva cum se numeste acea piesa..are cineva idee despre ce incerc eu sa spun...ce pot sa fac in situatia asta? sfaturi etc.. mentionez ca masina este Opel Omega A caravan 1991, c20ne, cutie manuala...

multumesc!
  • iulius

  • Mesaje scrise: 1,798
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2004

  • Mesaj Privat
numai daca gasesti o cutie defecta. altfel nu ai nici o sansa.sigur este roata melcata din cutie defecta? sau piesa de legatura in care se infileteaza cablul.
aceea se gaseste mai usor si si nu este prea scumpa.
nu cumva s-a umblat la cutie pt schimbatrea simeringului si nu s-a strins bine piulita. este posibil si atunci aluneca roata melcata ce antreneaza piesa de legatura cu cablul. ma indoiesc ca este defecta roata melcata de pe ax. mai degraba este defecta piesa de legatura.
  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR