Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • adriannm

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Mai tot timpul lampile sunt aburite, iar farul din dreapta se abureste la spalatorie, nu sunt lipite bine sau care e problema? Am demontat lampile si nu pareau sa fie dezlipite pe undeva, doar ca in partea din spate unde e mufa e o gaura mare din constructia lor prin care ma gandesc ar putea sa se scurga apa inauntru. Ce rezolvare exista? Masina e din 2009, cam devreme parerea mea pentru astfel de probleme.
Skip ads

  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Nu trebuia sa ai o "garnitura" de cauciuc, care sa iti acopere acel spatiu ?


  • adriannm

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2012

  • Mesaj Privat
al meu e un combi, arata altfel, are un burete acolo peste sistemul de becuri si apoi patru gauri pentru cele 4 becuri cum se vad in poza.
ma gandesc ca pe acolo ar intra apa... ca pe la incheieturi pare bun... am vazut la una dintre lampi o gaura mica data intr-un colt in partea inferioara, proababil pentru scurgerea apei, sa fac la fel si la celalalt?


  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
adriannm a scris:Mai tot timpul lampile sunt aburite, iar farul din dreapta se abureste la spalatorie, nu sunt lipite bine sau care e problema? Am demontat lampile si nu pareau sa fie dezlipite pe undeva, doar ca in partea din spate unde e mufa e o gaura mare din constructia lor prin care ma gandesc ar putea sa se scurga apa inauntru. Ce rezolvare exista? Masina e din 2009, cam devreme parerea mea pentru astfel de probleme.


Pana la urma ai probleme si la far si la triple?
Eu am atasat o imagine cu farul dreapta. Trebuie sa fie complet, cu acele capace.
Skip ads

  • adriannm

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2012

  • Mesaj Privat
da, si la faruri, daca te referi la prima poza,triplele mele nu arata asa, daca ai mai pus alta poza eu nu o vad.
  • ksper

  • Mesaje scrise: 1,723
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 1997 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Aug 2008

  • Mesaj Privat
ksper a scris:
adriannm a scris:Mai tot timpul lampile sunt aburite, iar farul din dreapta se abureste la spalatorie, nu sunt lipite bine sau care e problema? Am demontat lampile si nu pareau sa fie dezlipite pe undeva, doar ca in partea din spate unde e mufa e o gaura mare din constructia lor prin care ma gandesc ar putea sa se scurga apa inauntru. Ce rezolvare exista? Masina e din 2009, cam devreme parerea mea pentru astfel de probleme.


Pana la urma ai probleme si la far si la triple?
Eu am atasat o imagine cu farul dreapta. Trebuie sa fie complet, cu acele capace.


adriannm , am specificat in mesajul meu anterior ca imaginea este de la farul dreapta(spatele acestuia).
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR