Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  • flopem

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ma da chiar nu se aprinde lumina numa cand deschid usa?..ce masina e cosra asta?......adica daca vreau sa citesc un act iarna pe frig tre sa tin usa deschisa?...nu credeam ca opel face atata economie dintr-un buton sau ca se mai fabrica masini cu o asemenea tampenie de plafoniera!
se gaseste undeva de cumparat cu buton?..la ce pret si se potriveste in loc la cea originala?
multumesc
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Welcome to the club! Laughing Laughing Mr. Green
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=3593
  • flopem

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
misto chestia cu trasul de buton de la faruri si aprinderea plafonierei de acolo insa:
la corsa e asa ca la astra si celelalte.?.ca specifica doar la astra de tragerea acelui buton,,,eu imi amintesc ca am trass de el dar nimic,,o sa mai incerc,,,nu cred ca am tras suficient sai era ziua si poate nu am observat
  • f1specialfx

  • Mesaje scrise: 610
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1.4 90HP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Are cineva idee de unde pot cumpara bec din acela care se pune la torpedou sau plafoniera dar sa fie de culoare albastra?
Skip ads

  • bavarezu

  • Mesaje scrise: 524
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2007

  • Mesaj Privat
flopem a scris:misto chestia cu trasul de buton de la faruri si aprinderea plafonierei de acolo insa:
la corsa e asa ca la astra si celelalte.?.ca specifica doar la astra de tragerea acelui buton,,,eu imi amintesc ca am trass de el dar nimic,,o sa mai incerc,,,nu cred ca am tras suficient sai era ziua si poate nu am observat


daca ai corsa C , trebuie apasat butonul de la faruri !
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mai, dar lucrurile astea pare-mi-se ca sunt scrise si in manualul de utilizare!
  • flopem

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
totul e scris in manualul de utilizare..insa in liba germana din pacate:)
deci am corsa 2001 si pana la urma lamuriti-ma se trage sau se impinge de buton...nu ca as fi comd si nu as incera eu dar masina nu este la mine!
  • Byke

  • Mesaje scrise: 3,358
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Se apasa. Si nici macar nu se apasa puternic, ci gentil, ca o adiere de deget peste butonul de aprindere a farurilor.
Si in centrul acelui buton exista un insemn care corespunde luminii din plafoniera, insemn internationalizat pentru toate masinile, chiar si la Dacie e acelasi.

Si mai exista cartea tehnica in care se specifica aceste lucruri. Chiar daca acea carte ar fi in chineza, in imaginea cu butonul respectiv exista o sageata care indica posibilitatea apasarii butonului.

In germana: Knopf ziehen inseamna tragerea butonului si Knopf drucken apasarea butonului

Daca exista probleme la acest nivel, cum naiba sa ma mir ca exista persoane care confunda in intersectie acceleratia cu frana?

N-am nimica cu nimeni, da' mai puneti-va mintea la contributie...

Deci, se apasa.
  • flopem

  • Mesaje scrise: 138
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2008

  • Mesaj Privat
multumesc mult de sfat!
stiam ca exista desenat in carte dar fiind in germana nici nu m-am chinuit sa o rasfoiesc!
mersi mult,,o sa testezi butonul maine!
  • blue ray

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2008 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Topic vechi, problemã nouã... Very Happy

Am probleme cu aprinderea becului din plafon, se aprinde numai cand deschid usa. Apas de pomana pe butonul cu pricina, nu mai reactioneaza. Nici nu mai stinge (când e usa deschisã), nici nu mai aprinde (când e usa închisã). Vreo idee, sau m-apuc de desfãcut? Masina e Corsa C, din 2005.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR