Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ovidium

  • Mesaje scrise: 1,016
  • Locatie: Ploiesti
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jan 2006

  • Mesaj Privat
Eu unul tocmai am avut o experienta de acest gen:
m-a troznit unul cu asigurare la Asiban.
M-am dus frumos cu el la politie si am luat procesul verbal, pe urma la agentul constatator de le Asiban, mi-a trecut pe un formular ce se vedea la prima mana, iar apoi am dus masina la un serivice ales de mine - dupa ce m-am interesat la Asiban daca este agreat. Nu m-a interesat cat a costat, de ce a costat sau alte d-astea: nu mi-a facut nimeni nici un calcul de uzura a masinii, de vechime samd. De schimbat a fost bara spate cu suport nr., panou spate de indreptat, oglinda interioara de inlocuit si haionul de indreptat & vopsit.
Eu m-am dus cu factura service-ului la Asiban si m-am intors cu o copie pe care scria cum ca o accepta si atat. Mi-am luat masina.
Dar de magariile Asirom nu ma mai minunez de mult. Sunt gramezi de topicuri pe tot atatea forumuri. Si sincer, chiar daca este RCA, nu imi fac la ei: de ce, daca doamne fereste lovesc pe careva, sa ii mai fac si alte probleme? Ii ajung alea cu accidentul, nu?
  • cozmino

  • Mesaje scrise: 992
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2014
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Perfecta dreptate, asa ma gandeam si eu ca vor decurge lucrurile avand in vedere ca e primul meu incident rutier . Dar m-am minunat, m-am acrit si rasacrit cand a inceput sa se intre in detaliile problemei . Sa le fie rusine, la luat bani intind ambele maini pe cand la dat....
  • lucian_v

  • Mesaje scrise: 123
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2006

  • Mesaj Privat
ovidium - tu nu ai ajuns in stadiul de a evalua masina pentru ca valoarea daunei era vizibil acoperita...crede-ma ca nu aveai cum sa treci peste asta daca aveai o dauna mare.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR