Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D
  • pufosme

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Apr 2012

  • Mesaj Privat
salutare, m-am gandit sa imi fac si eu corsa d 1.3 cdti 75hp ca la carte (asta daca se poate). ce vrea sa ii fac este :

- remap la eds
- senzori de temperatura motor ( ceva ca aici sau altfel : http://www.youtube.com/watc...p;feature=related )
- tempomat si maneta de cruise control (mi-a spus marius de la eds ca se poate - dupa ce a pus tech2 pe masina)
- jante / folie neagra geamuri / plafon negru

ce nu stiu si nu gasesc este : senzorii aia de temperatura. (se poat activa de unde din soft ca banuies ca BC-ul are habar de asa ceva) sau a gasit cineva sa isi puna pe masina ?

si ce alte modificari as putea sa ii mai fac la interior (se se mai poate activa pe masina aia din BC sau mai stiu eu ce ) ?

si eventual stie careva ce semnifica meniurile acelea ascunse (atunci cand ti apasat pe butonul settings aprox. 10 sec) ?

o zi buna.
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salut!daca reusesti sa faci ceva cu senzorii temperatura motor sa imi spui si mie te rog cum ai procedat.multumesc
  • Claoo

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jun 2011

  • Mesaj Privat
aveti careva o idee?
  • marusu

  • Mesaje scrise: 474
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Corsa 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2010

  • Mesaj Privat
claoo e posibil sa fie termostatul (daca iti pui un carton in fata si faci un drum iar in masina simti ca baga putina caldura e de la el)sau sa iti fi ramas pe rece de la comutatorul din panoul central,butonul cald/rece de obicei cedeaza fiindca e foarte slabut,dar la asa ceva ar trebui sa iti dai seama pentru ca simti butonul mergand in gol. eu doar mi-am dat cu parerea daca nu reusesti nimic cred ca ar fi cel mai bine sa mergi la un mecanic sau un service. succes in rezolvarea problemei!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa D

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR