Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • DoTy

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Am o problema cu semnalizarea stanga fata .... faru l-am luat nou a functionat ok ...cu toate ca uneori imi dadea erroare bec ars... nu stiu de ce... am montat pe el xenon si. .. surpriza cand il gaseste draci ... imi arde becu de semnalizare... pana sa-l arda 1-2 zile imi da intruna erroarea in bord de bec ars... dar becu merge... cand il gaseste draci il arde de tot ...ce sa verific de la ce sa fie oare ? Sad
  • cyberbob

  • Mesaje scrise: 1,287
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salutare

Pana sa schimbi farul aveai problema asta? Incearca sa verifici cablajul poate ai vre-un scurt...

Adi G.
  • jgyprime

  • Mesaje scrise: 9,968
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Dec 2010

  • Mesaj Privat
la instalarea csenonului ai montat anulatoare de eroare sau ai activat functia csenon in UEC?
se mai poate de la faptul ca la aprindere csenonul cere descarcare mai mare, ceea ce inseamna amperaj mai mare.
daca cumva punctul de masa al farului nu e chiar perfect (adica vreun fir care nu face contact electric la masa perfect) atunci descarcarea de curent se petrece prin alt bec. amperaj mare = bec ars.
  • DoTy

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2012

  • Mesaj Privat
aha am inteles... nu am activat functia de xenon ... sper zilele urmatoare sa dau de 1 coleg cu op-com sa incerc sa fac si asta..
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR