Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
salut . am montat acum 2 zile pe spate becuri din astea pe pozitie+stop pe frana http://images7.okr.ro/aucti...59297-700_700.jpg si azi am observat cand pun frana fara pozitii aprinse se apind si pozitiile din fata automat cu stopul pe frana ..
Deci merge stop pe frana pe spate si se aprinde si pozitia pe fata cand am piciorul pe frana ... stie cineva de ce .. ? este normal ? schimb becurile ? din ce sa fie ?
  • horaa

  • Mesaje scrise: 3,472
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2012 a14net
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2012

  • Mesaj Privat
eu zic sa le lasi, macar ii atentionezi pe cei din fata cand franezi, daca tot nu ai avut faruri adapatate la leduri, lasa becurile originale, doar ne orbiti si mai mult cu prostii/stifturi aftermarket, dar suntem romani si facem treaba de mantuiala, si cand aveai becuri de pozitie originale facea la fel?
  • BV19MAX

  • Mesaje scrise: 2,562
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Pai daca ai pus nenorocite de becuri pentru semnalizare la pozitie+ frana cum ai vrea sa se comporte?
  • alex_paval

  • Mesaje scrise: 620
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Nu va mai luati de bietul om, becurile sunt ok, am avut si eu puse de-astea doar ca se aprindea de fiecare data check engine cand aprindeam pozitia, pt ca ECU primea curent pe frana din cauza ledurilor. Sistemul lor functioneaza pe principiul rezistentelor, pe pozitie rezistenta e mai mare si pe frana rezistenta e mai mica, de-aici si ideea cu intensitatea ledurilor pt ca ele sunt aceleasi, nu ca astea cu filament separat. Iar problema cu aprinsul pozitiei o aveam si eu, este scapare de curent pe traseu cand pui frana, si absoarbe primul ledul pt ca e mai sensibil la curent. Wink Deci fii fara grija, nu ia foc nimic.
  • catalynyo

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 z17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2012

  • Mesaj Privat
aha mersi asta ma interesa sa nu afecteze ceva sa se incinga sa ia foc .. da eu stiu ca ledurile consuma mai putin si asta ma gandeam si eu ca ,cand apas frana sa intre curent pe pozitie.... daca ele consuma mai putin ... restu o da pe pozitie
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR