Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Bna seara, tocmai am vandut opelasu meu:( . Si bineinteles,ma gandesc de pe acum ca viitoarea mea masina sa fie tot un opel, astra h. Intrebarea mea este: credeti ca daca ma duc cu inca 2 prieteni dornici sa isi ia masina(corsa noua sau astra classic),avem vreo sansa sa obtinem reducere..considerabila?
Va spun sincer ca ma bate gandul sa imi iau tot o masina second-hand,asa cum a fost si cea care m-a dus fara probleme de la 65 000 la 144 000...
Credeti ca are sens sa incep sa alerg pe la dealeri,cerand acest lucru,sau sa ma astept doar la o eventuala"reducere " la achizitionarea pachetelor optionale?
Si , o ultima intrebare, daca mai vin si cu dacia veche a tatalui meu,care zace printr-un garaj,exista posibilitatea sa mi se acorde toate facilitatile astea,pe scurt,sa le accepte pe toate?
Sper ca intrebarea mea este destul de pertinenta si ca am fost destul de explicit.Astept raspunsurile voastre si eventual, informatii ,catre ce dealer sa ma indrept,daca ma poate ajuta cineva,etc.
Va multumesc.Salut
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Nu prea cred. Decat daca sunt luate pe un singur nume sau pe o firma. Primiti astfel discount de flota. Am vazut ca se mai dau niste discounturi suplimentare in functie de ocupatia pe care o ai. 15% daca esti jurnalist, popa etc. Au niste tabele pe care nu le arata decat daca intrebi de ele. Stiu sigur ca cei de la Radacini au pentru ca le-am cerut io.
  • pichu

  • Mesaje scrise: 157
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Mda..e trist..pot obtine o reducere de maxim de 10% daca iau masinile pe acelasi nume. Asta eh..imi pare rau pentru ei,cumulat cu faptul ca ar trebui sa astept vreo...60-90 zile sa imi vina masina.
Eu eram dispus sa dau ~15 500 pe astra h nou,care e acu la oferta, dar se pare ca voi lua din nou calea strainatatii si astra h 1.9 cdti sport Very Happy .
Multumesc "Jonny Bravo" pentru raspuns. La revedere
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR