Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Ma intereseaza daca a schimbat pana acum cineva bucsele bara stabilizatoare. Daca da, cum a facut, eventual cat a durat, daca e greu de schimbat - trebuie sa mergem la service sau se poate de catre noi.
Multumesc
Skip ads

  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Am schimbat , eu. cele pe fata.. am ridicat masina de bot ca sa am acces si pe dedesupt..tre sa desfaci suportii aia care sunt peste bucsi , sunt prinsi in 2 suruburi , se desface se scoate bucsa veche de pe bara si se pune cea noua, la mine a fost simplu. dar sunt cazuri cand sunt suruburile, intepenite, ruginite..oricum daca esti acolo si vezi ..iti dai seama ce trebuie facut, nu e greu. Succes
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Mresi ptr raspuns, mai am cateva nelamuriri... Iti troncanea la trecerea peste gropi? Bucsele vechi erau cu cocoasa sau nu, pentru inlocuire ai cumparat bucse originale sau pe producator. Ai cumparat si coliere noi?
  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat

asa arata bucsile, am schimbat bucsile de la brate si le-am luat si pe astea, ce am gasit in comert .Febi parca...colierele nu le-am schimbat pt ca erau ok.Mie imi troncanea la gropi de la bielete antiruliu cand facea balans masina.
Skip ads

  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Te-ai chinuit, ai fost la service? Ai dat doar scutul jos?
Te intreb pentru am dat comanda de bucse pe original si coliere la fel si vreau sa le schimb, sa stiu cam cat dureaza. Ai mai scapat de zgomote?
  • deleted-50226

  • Mesaje scrise: 163
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Le-am schimbat eu, nu e greu..masina mea nu are scut....am cumparat-o fara. daca te uiti un pic la fata locului , iti dai seama imediat ce trebuie facut, eu am ridicat-o de bot, ca sa nu fie presiune pe bara si sa nu ma chinui,ca nu am avut groapa, piulitele de la coliere se afla dedesupt, de zgomote am scapat ..am si schimbat tot, bucse brat, bielete, bucsile astea mie mi-a luat jumate de ora.
  • ccostras

  • Mesaje scrise: 714
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Omega 2002 Y25DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru informatii.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR