Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • benny4u2003

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Va salut....am si eu un opel Astra G din 2001 motor Y20DTH si in urma unor batai pe care le simteam in partea de jos a volanului am ajuns cu masina la mecanic iar verdictu a fost bataie pe partea stanga a casetei de directie....Acum vroiam sa vad intreb ce ma sfatuiti sa fac...dezmembrari sau reconditionare...si ce costuri ar implica o reconditionare si ce service imi recomandati
Skip ads

  • ionel dobre

  • Mesaje scrise: 291
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Apr 2010

  • Mesaj Privat
salut . eu as merge pe reconditionare, pt ca de la sh nu stii ce cumperi , costuri de reconditionare depinde de la firma la firma, mai implica sa stai fara masina 4-5 zile poate mai putin , este o firma la marghita unde se reconditioneaza ieftin , , adresa si numar de contact gasesti pe net, o dai jos o trimiti prin curierat , o reconditioneaa iar cand ai primito inapoi platesti , bafta
  • benny4u2003

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2008

  • Mesaj Privat
In bucuresti m.ar interesa mai mult...si daca se poate iei sa o dea jos ei sa o puna...ce costuri implica o reconditionare completa..cei de la service au zis ca merge sa o fac doar pe stanga dar e de preferabil sa o reconditionez pe toata...as vrea pareri de la cei care au facut acest lucru si cum se comporta caseta reconditionata
  • benny4u2003

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2008

  • Mesaj Privat
nimeni?
Skip ads

  • bogdan_ pop

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2019
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2012

  • Mesaj Privat
cauta la sectiunea -publicitate- este un service in Tirgoviste ,faci programare si se rezolva in cateva ore si nu e departe de Bucuresti
  • vlad.presada

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Salut. Eu am reconditionat caseta mea la astra y17dt. Ca si costuri iti pot spune ca reconditionarea a fost 400 de lei. Manopera nu am platit-o pentru dat jos/montat caseta pentru ca il cunosteam pe cel de la service. Din cate am inteles ptr asta mai imi lua vreo 100-150 lei. Dupa ce faci caseta trebuie sa mai mergi sa faci si unghiu deci te mai costa si acolo ceva (max 100 lei) ca sigur nu o sa iei caseta pusa pe punct decat daca e meserias ala care o da jos. Dupa reconditionare merge la fel de bine ca inainte. Daca mai ai nelamuriri, intreaba-ne! Salut
  • Alesanko

  • Mesaje scrise: 67
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Colegu' cauta-l pe Trami , si telefoneaza-i si sigur te va ajuta. Am vazut ca majoritatea dupa forum il recomanda. Am si yo o problema la caseta si va voi duce la el la primavara . www.trami.eu Bafta !
  • benny4u2003

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Up!
Skip ads

  • nirolff

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2010

  • Mesaj Privat
eu mi-am schimbat caseta de directie, mi-am luat una nou in jur de 1.100 lei manopera 300 lei. caseta vine cu bielete de directie.am o astra y17dt. i-ati mai bine noua.parerea mea
  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ai luat pe original @nirolff ?
  • benny4u2003

  • Mesaje scrise: 66
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Pana la urma se pare ca bataiile acelea care le simteam in volan la fiecare drum denivelat au fost de la bucsile de la bara stabilizatoare....am scapat ieftin,mai umblam si la caseta degeaba....acuma e alta masina...va sfatuiesc pe cei care le vor schimba sa ia pe original pt ca se vede diferenta si au costat 20 de lei bucata....multumesc colegilor de pe forum pentru sfaturi...se poate inchide topicu!
  • dixanu86

  • Mesaje scrise: 117
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 1999 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Jun 2010

  • Mesaj Privat
un pont bun de stiut o caseta de directie hidraulica nu are cu sa bata atata timp cat nu curge ulei din ea pe la burdufele bieletelor de directie
Skip ads

  • adi_pva

  • Mesaje scrise: 63
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2001 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Recomand cu caldura Trami. Foarte buni si rapizi
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR