Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • Catalin_gym

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Salut.Ma numesc Catalin,sunt din Resita si m-ar interesa sa achizitionez un Opel Calibra,masina pe care mi-o doresc de 4 ani.Actualmente sunt posesorul unui Ford Sierra,masinuta mea de suflet dar...cu durere-n suflet as vrea sa o dau pentru o Calibra.Am gasint o Calibruta din 92 (cred),2000cm...prea multe detalii nu am,imi cer scuze...cat mai curand incerc sa aflu mai multe detalii.Masina este neinmatriculata,interiorul arata impecabil dar tablaria...are cateva defete,aripa stanga dreapta,inbinarea de la prag dreapta (in mare).Pretul acesteia este de 1500 euro.Deci...trebuie sa o inmatriculez.Am vrut sa vad cam cat m-ar aduce taxa de inmatriculare dar am nevoie de Emisie CO2* (g/km),ceea ce eu nu o cunosc.Care ar fi valoarea acestei emisii?

Cu stima si respect
Skip ads

  • StefanTolos

  • Mesaje scrise: 4,224
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2018 B12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Nov 2007

  • Mesaj Privat
vezi ca sunt trecute in cartea tehnica a masinii ,sunt niste tabele pe la sfarsitul cartii.
  • Catalin_gym

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos.Deci trebuie sa-i cer posesorului cartea sa ma uit in ea.Am citit in alte posturi ca taxa de prima inmatriculare ar fi intre 330 si 700 euro,este adevarat?
  • last

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Citeste aici.
La eliberarea CIV-ului iti vor fi trecute emisiile de noxe. In baza acestora se calculeaza taxa de poluare. Calculator taxa poluare
Bafta!
Skip ads

  • Catalin_gym

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc frumos.Acum am duc sa iau numarul proprietarului si sa-l sun.Oare m-as incadra in 2200 e cu inmatriculat + pretul masinutei?Stiu ca este o suma modica pentru o astfel de masina dar momentan mai mult de atat nu am.Suma asta provenind doar din vanzarea actualei masini
  • Catalin_gym

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Am luat legatura cu proprietarul.Problema este ca...trebuie mers la rar pentru a identifica ce euro are si iara trebuiesc facute nustiu ce acte.Masina este din 1991.Din experienta dumneavoastra,la ce euro ar putea incadra-o?Si...cam cat ar costa toata mascarada asta cu identificarea euro?

Multumesc
  • Flexatu_C20ne8V Rullsz

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Catalin_gym a scris:Am luat legatura cu proprietarul.Problema este ca...trebuie mers la rar pentru a identifica ce euro are si iara trebuiesc facute nustiu ce acte.Masina este din 1991.Din experienta dumneavoastra,la ce euro ar putea incadra-o?Si...cam cat ar costa toata mascarada asta cu identificarea euro?

Multumesc

poti merge la orice tester sa-ti indentifice euro dar nu o sa-ti corespunda cu testele care o sa-ti faca r.a.r-u,si eu am fo la reprezentanta la opel si mi-or zis ca ei pot sa faca testu dar nu o sa corespunda cu testu facut de rar.daca mergi la rar testu pt. emisii este de 30 lei'
  • Catalin_gym

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Va multumesc mult pentru ajutor,se pare ca momentan nu o sa fim fratiori Smile.Din pacate nu ma incadrez in bani.

App.Am gasit o calibra inmatriculata,tuning,rosie,arata impecabil la exterior dar nu stiu cum merge...un pret foarte bun,zic eu 3500 euro.

Baieti...va urez Km multi,fara incidente si multa sanatate
Skip ads

  • sergyu

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2005 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Apropo de Euro 1 sau Euro 2 , vrea sa imi imatriculez si eu masina dar pe talonul francez nu prea scrie multe, doar prima inmatriculare 08.09.1992, si seria caroserie, am motorul C20ne(scrie pe motor), ce euro ii ?
  • hellker

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1998 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2007

  • Mesaj Privat
dat fiind faptul ca este C20ne construit inainte de 1993 masina va fi scoasa de RAR non euro!normal euro1 dar RAR-ul nu recunoaste norma de euro 1 si ca atare o trece la non euro..NU SE MERITA...deci cauta alta dupa 1993 daca vrei C20ne..daca vrei C20xe gasesti euro 2 si din 92 chiar 91..o zi buna
nu ai treaba la euro2 cu emisiile de CO2
  • Flexatu_C20ne8V Rullsz

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
hellker a scris:dat fiind faptul ca este C20ne construit inainte de 1993 masina va fi scoasa de RAR non euro!normal euro1 dar RAR-ul nu recunoaste norma de euro 1 si ca atare o trece la non euro..NU SE MERITA...deci cauta alta dupa 1993 daca vrei C20ne..daca vrei C20xe gasesti euro 2 si din 92 chiar 91..o zi buna
nu ai treaba la euro2 cu emisiile de CO2

dar cum sa scoata astea de la rar non euro ,?ca doar sunt o gramada de motoare c20ne inante de 93' cu euro 2..
  • sergyu

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2005 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu nu mai intaleg nimic , Calibra tot din `92 motor c20ne, inmatriculata in RO si pe talon scrie euro 2 . Evil or Very Mad . Tara lui Papura Voda.
Skip ads

  • Flexatu_C20ne8V Rullsz

  • Mesaje scrise: 34
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Calibra 1992 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jun 2008

  • Mesaj Privat
stai linistit ca sunt mai multe motoare c20ne'din 91,92'cu euro 2 decat euro 1, in 6 oct am programare la rar cu calibra mea c20ne din 05.92'si o sa-ti zic ce euro mi-au scos astea'acu depinde de la motor la motor sunt si c20ne din 93'94 care au scris in talon ca au euro 2 si cand merg la rar emisiile ies euro 1 sau noneuro.vezi uitate sub masina sa vezi daca ai catalizatoru ca multi dau jos catalizatoarele si normal sa nu-ti mai iasa normele de poluare.
  • sergyu

  • Mesaje scrise: 324
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2005 Z20LER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
O sa ma uit , parca ii in fata pe linga motor, acuma nu stiu cit ar fi de bun Very Happy
  • Why_why

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1994 C 20 NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nu iti tre emisii la euro II sau mai jos nici nu le trec in carte cei de la rar
  • Cristian.deaconu2011

  • Mesaje scrise: 76
  • Locatie: Spania
  • Masina: Astra 2005 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jul 2012

  • Mesaj Privat
stie cineva ca idee ce emisii de co2 are o astra h 2005..motor 1.3 diesel ca eu aici in spania nu prea am unde sa aflu ca astia sunt distrusi la capitolul asta si capitolu cu ce euro e masina..ms mult
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Este euro 4 si are cam 130g/km
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR