Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A
  • cristina1211

  • Mesaje scrise: 113
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2009

  • Mesaj Privat
Salut. Uitati ce am gasit pe net.
www.ejante.ro/cataloage/...atii%20jante.xls?
Skip ads

  • PaulH

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Este posibil sa se deformeze o janta de aluminiu pe interior de la cateva gropi ? Nu m-am uitat cand am cumparat masina si nici cand am desfacut prima data roata (stanga fata). Imi amintesc ca am luat de doua ori niste gropi cam cu 30 la ora... Am fost la vulcanizare ca mi se dezumflase roata si baietii s-au apucat de indreptat cu ciocanul.
  • PaulH

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bacau
  • Masina: Agila 2001 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2011

  • Mesaj Privat
cristina1211 a scris:Salut. Uitati ce am gasit pe net.
www.ejante.ro/cataloage/...atii%20jante.xls?


4,5J14 NU sunt pentru Agila in catalog, de abia 5,5J ...pe cine sa mai crezi ?
  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cumpar 4 capace pt jenti de aliaj opel de 14" in 4 prezoane x100. Jentile sunt ca cele din poza. Am pus doua poze, una cu capac si alta fara capac. Deci acel capac ma intereseaza. Nu tin neaparat ca acele capace sa aibe sigla opel. Sau daca stie cineva de unde pot sa comand sau daca a vazut pe undeva. Multumesc mult.


Skip ads

  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Gata am rezolvat, am facut rost de capace mai mari , le-am dat la strung, le-au micsorat si acum trebuiesc montate.
  • stefan242

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Alba
  • Masina: Agila 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2011

  • Mesaj Privat
merg pe prezoanele vechi sau trebuie sa scimbi prezoanele eu am pus 6j -14 si o trebuit scimbate prezoanele
  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Le-am montat pe prezoanele ei. Originale. N-am schimbat nimic. Dar jentile sunt pt opel agila. Nu erau pt altceva.
  • claudiuflorin

  • Mesaje scrise: 205
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Nov 2006

  • Mesaj Privat
S-a rezolvat
Skip ads

  • Ovidiu Motoc

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Agila 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Eu am pe Agiluta mea (1.0i 2004) 175/65/14 si merg de minune + ca e o diferenta enorma la stabilitate fata de cele de iarna (155/60/14). Un minus ar fi ca "omoara" servodirectia electrica...
  • TM88BDL

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Timis
  • Masina: Agila 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
Buna ,
sunt nou pe aici asa ca daca nu postez unde trebuie sper sa nu fie cu suparae....am o nelamurire : tocmai am cumparat un set de jante de agila (aliaj) si nu sunt sigur daca se portivesc piulitele de la prezoane?stie cineva mai bine? mentionez ca modelul este cel din poza
  • Lyonel

  • Mesaje scrise: 545
  • Locatie: Arges
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Daca se potrivesc piulitele de la prezoane la roti, cel mai bine dintre toti cei care suntem pe forum stii tu. Rotile, daca sunt cele din poza, sunt de Agila, originale, 4 si1/2-J14. Piulitele originale se potrivesc 100%. Ai cumparat rotile si nu mai ai masina? O ai! Deci, scoti o roata de la auto si pui una din cele cumparate, insurubezi piulitele la prezoane si vezi daca se strang frumos. Hai, nu fi comod! Bafta!
  • TM88BDL

  • Mesaje scrise: 14
  • Locatie: Timis
  • Masina: Agila 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2013

  • Mesaj Privat
LE-am montat dar am fost nevoit sa cumpar alte piulite pt prezoane cu conul mai mare.Cele actuale au conul de 19mm si se ingropau prea mult in janta iar cele noi de 22mm, erau si de 24mm dar am optat pt 22 si ca pret si e suficient.(7lei/buc)
Skip ads

  • Lyonel

  • Mesaje scrise: 545
  • Locatie: Arges
  • Masina: Agila 2002 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Si masina mea e din 2002. Piulitele se strang cu cheia de 17mm, originale, ca si jantele dealtfel. Interesante piulite ai gasit tu. Daca aveai deja de 19 iar acestea tot se ingropau in gaurile din noile jante, am dubii ca jantele cuimparate sunt de Agila. Cu atat mai mult cu cat, spui tu, merg si cele de 22, ba poate chiar si de 24mm. In poza prezentata, intr-adevar, par sa fie de Agila, desi antifurtul acela nu e (original=surub cu 3 crestaturi pe cap, facute asimetric). Dimensiunile trebuie sa fie inscriptionate pe janta, nu e greu sa-ti dai seama. O singura chestiune, importanta in opinia mea: gaurile din janta sa nu fie mai mari decat diametrul prezoanelor, in sensul sa nu fie construite pentru prezoane de diametru mai mare. Asta ar comporta grave probleme de siguranta (strangerea si centrarea rotii s-ar face deficitar, chiar daca s-ar potrivi bine pe gaura centrala). Cam la asta ma gandesc cand spui ca merg piulite asa mari. Dar daca vin bine pe con, gaurile sunt potrivite cu prezoanele, filetul interior al piulitelor e o.k., hexagonul exterior al acestora nu mai conteaza, chiar daca nu sunt originale (si clar, nu sunt).
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
A se da cautare pe inele centrare.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Agila
  3. Agila A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR