Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • pbogaci

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 1996 X22XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am o problema cu immobilizatorul cod de eroare 144,145 si nu stiu cum sa-l scot . Are cineva idee? Nu am reusit sa corespondez cu ecm-ul pe aldl atit la o reprezentanta opel + inca in doua locatii rezultatul fiind acelasi = zero. Nimeni nu stie nimic , poate are cineva o idee sau a mai trecut cineva prin asa ceva.Tipul de masina este opel frontera A motorizare x22xe.
  • abs

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Frontera 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Daca ai incercat deja cu o a doua cheie iar cei de la reprezentanta nu au reusit sa scrie cheia atunci incearca sa gasesti pe cineva sa faca imo off. #incearca la cei ce fac kilometri# si ai o problema cu cheia sau antena de pe contact
  • Corvin

  • Mesaje scrise: 193
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2005

  • Mesaj Privat
du-te ( daca nu e prea tarziu raspunsul meu) la GTT Opel, e pe langa Policolor, il gasesti tu si cu toate actele de provenienta ale masinii si ambele chei, sa iti rescrie softul pe computer si sa iti recodeze cheile dupa noul soft. Nu iti recomand "dealerii" neautorizati, ca risti sa ajungi tot la GTT.
Costa cam 6-8 mil ROL si dureaza o zi operatiounea
Mare porcarie imobiliserul ala, e cam ca bomboana pe coliva la un Frontera, adica dupa ce iei teapa cu masina pacii, iti mai apare si rahatul ala de problema
( nu dati cu parul, vb din experienta, prietenii stiu de ce)
  • thunder rock

  • Mesaje scrise: 247
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Ce plasa fra....se strica ca e fier...da banu si fa l...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR