Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Florin M

  • Mesaje scrise: 390
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2006

  • Mesaj Privat
Bunica mea a fost data in judecata de ocolul silvic pentru ca ataiat 2 copaci de pe pamantul ei, pana la urma a castigat procesul si a primit de la curtea de apel un act care dovedeste ca decizia este definitiva si cheltuielile de judecata vor fi achitate de catre stat.
Azi a primit somatie ca trebuie sa plateasca o amenda de 1500 ron in 24h pentru ca a taiat acei copaci,altfel va veni executorul la ea acasa.
Eu nu prea ma pricep dar daca ai acel act de la curtea de apel prin care ai castigat procesul, la ce a mai venit acea somatie.
Eu am sfatuit-o in cazul in care vine executorul sa-i arate copia acelui act sa se stearga undeva cu el.

Astept ca cineva in domeniu sa ma lamureasca si pe mine.

Multumesc mult!
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Pai banuiesc ca Ocolul Silvic a amendat-o initial , bunica ta a facut plangere impotriva procesului verbal de sanctionare .
Judecatorie - Tribunal si Curtea de Apel , in acest caz instanta cea mai inalta la pana unde poate merge . A castigat la Curte si a primit hotararea judecatoreasca cu mentiunea definitiva . Banuiesc ca a cerut si cheltuieli de judecata , de i-au fost aprobate .

Eu m-as duce la executor cu acea hotarare judecatoreasca si as pune-o in executare . Proprire pe contul bancar al Ocolului pana imi achita cheltuielile de judecata . Si cu asta-i linistesti Laughing

Ca sa-ti povestesc mai mult , trebuie sa vad hotararea , pt ca din ce ai spus tu , ei nu pot deduce decat ce ti-am scris mai sus .
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR