Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • lorenzolaurlorenzo

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
salut!
am si eu o problema cu aerul care pleaca de la aeroterma spre grilele de aerisire si parbriz sau jos la picioare. Aeroterma functioneaza, impinge aerul pe prima tubulatura dar probabil ca e vreo clapa care nu ii permita sa ajunga mai departe. Cineva mi-a spus ca exista un motoras electric, altcine ca e ceva cu vacuum. Degeaba aleg sus, mijloc sau jos...aer nu intra pe nicaieri.

ma puteti ajuta cu un sfat ?

ms !
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Ai clima sau AC? Ai facut o diagnoza? Da jos torpedoul si/sau tunelul central si verifica sa nu ai vreo musa iesita. Motorasele sunt electrice nu pe vacuum.
  • lorenzolaurlorenzo

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
AM clima. Nu am ajuns la diagnosa. Voi verifica daca este vreo mufa iesita, sper sa fie treaba asta Smile S-a mai intamplat sa se arda vreun motoras ? ms
  • lorenzolaurlorenzo

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
m-am apucat de dezmembrat bordul, am gasit doua motorase care actioneaza niste clapite dar acestea functioneaza. Totul se treage de la scurgerea de la grila parbtiz din fata filtrului de polen care era acoperita cu pamant iar toata apa de la ploi a trecut prin filtrul de polen, aeroterma si probabil tubulatura. in masina apa avea 10cm adancime. pe tester nu apare nicio eroare. unde pot gasi o schema cu clapele care se deschid si inchis pe tubulatura ? Aeroterma arunca aerul intr-un calorifer din cate am observat care este situat in spatele casetofonului ca idee. de acolo nu stiu prin ce tub trebuie sa isi continue directia. aeroterma baga aer f puternic iar prin acel calorifer se cam opreste. prin oricare dintre directii (parbriz, mijloc, picioare) nu iese deloc aer.
ms,
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR