Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
salutare ! gata .. nu mai suport .. declar razboi zgomotelor .. dar am nevoie de sfaturi .. Very Happy m-am hotarat sa le elimin unul cate unul .. deci .. intrebare : ce pot pune intre tapiteria de la usa si tabla usii ? are cineva idee ? de acolo sunt unele zgomote .. dupa aia .. de unde pot lua placa din spate de la hayon ? asta e din ciclul : o cumpar cine o are de vanzare .. trei : bord astra g complet cine are de vanzare ? Very Happy ca am inteles ca are un mare avantaj .. nu mai zfrangane plasticele de la el .. so help me pls cu o idee un nr de tel pt cumparaturi etc pls Very Happy
Skip ads

  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
1.la usi burete de 1-2 cm grosime sau folie din aceea de montat parchet laminat.

2, placa din aia fa-ti singur ca nu cred ca gasesti.(ia model dupa una daca vezi la cineva sau ti-o modelezi singur)

3. poate bord de astra F
  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
wow .. rapid .. tare rapid !
mosh 1 : o sa caut sa gasesc - nu stiu de unde sa iau si btw pun pe toata suprafata tablei nu ?
2 : am vazut facute si arata groaznic Sad
3 : nu mosh .. de G , am vazut o poza pe aici pe undeva ..asta cautam chiar acum .. Very Happy stai sa gasesc ca vreau sa vad si ce modificari trebuie si iti trimit pm cu linkul Very Happy ...modificare mai tarziu ... de F , mii de scuze .. era prea frumos de G ..


P.S. de ce am voie doar 3 smileys pe mesaj ? vreau multe ... f multe ... uite ai ci mergea o strambatura .. si inca una .. si niste dinti hliziti ...
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
1. in brico, in practiker , in obor(aici cred ca gasesti burete) la magazine cu tapiterie gasesti burete , e unul lanaga obor pe partea cu flanco cum te duci spre mosilor. daca vrei detalii o sa fac o harta.

2. n-ai vazut unde trebuie Very Happy https://upload8.postimage.or...hoto_hosting.html si a mea e facuta

3. vorbeste cu https://www.clubopel.com/pro...rofile&u=3761 el si-a pus
Skip ads

  • apasaciu

  • Mesaje scrise: 337
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2006

  • Mesaj Privat
wow .. asa da .. eu am vazut niste uratenii .. e putin spus uratenii .. eu o am pe a mea .. si nu stiu cum sa o ranforsez .. sparta la jumate in fatza si pa lungime la fel la jumate ... a ta arata genial .. hmm .. cred ca dau o tura prin obor pt burete .. cat despre bord .. o sa incep niste cautari si niste discutii cu cei care au reusit Very Happy .. ca e ceva de munca Smile
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
aici e magzinul de care ziceam , e deschis si sambata http://www.salutbucuresti.r...m?-8996&-7298
e la parterul unui bloc inainte de straduta parca, il gasesti tu . scrie TAPITERIE

placa din spate ranforseaz-o cu placaj sau cateva baghete de lemn subtire lipite pe spate dar o s atrebuiasca sa le acoperi cu ceva ca sa nu se vada
  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Incearca la dezmembrarile de la iesirea din Voluntari, dincolo de Doraly, undeva pe stinga, sunt niste baieti care aduc containere cu piese din Germania si multe piese sunt de kadett E (usi hayoane capote faruri etc etc). Tot kadett E am gasit si la dezmembrarile de pe drumul Buc-Targoviste (aproape de Targoviste, pe stinga), cred ca Olnic SRL se numesc. Poate gasesti la astia o tablie si ce mai ai nevoie.
  • BeWaRe

  • Mesaje scrise: 170
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1988
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Am tot incercat sa dau de aces SH si nu il gasesc ( Voluntari, dincolo de Doraly) poate daca mai ai drum pe acolo iei un numar si pt noi..Multumesc mult...
  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Cu mare drag, insa nu stiu cind o sa mai am drum pt ca daca am vazut ca n-au pt modelul meu (Kadett D) nu prea m-a mai interesat. Daca ajung nu va uit. Eu caut acum un kadett D in 4 usi la dezmembrat, pt usi complete (tapiterie, mecanism inchidere, geamuri pe ele - tot), haion in stare f buna.
  • dorovid

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Salutare,
Vad ca nu s-a mai postat demult ceva aici.
Imi incerc norocul, totusi.
Am un zgomot pe care l-as compara cu miscarea "nucii" schimbatorului de viteza sau a imbanarii axului volanului.
Nu este permanent, este oarecum insesizabil.
Prima oara am crezut ca ar fi o problema cu axul volanului sau ceva cu directia.
Am miscat stanga, dreapta si e in regula.
Apoi am crezut ca ar fi telescoapele. Dar nu se aude la motor ci in bord, cumva si nu intotdeauna cand trec peste denivelari.
Motorul este Z16XE 1.6. Caravan
Nu am avut timp sa investighez in amanunt dar cu siguranta o voi face.
Poate a mai patit cineva ca mine.Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR