Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri
  • dnt
  • OP
  • 51 mesaje
  • din 05 Aug 2006
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • dnt

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Ma simt dator fata de colegii de pe forum sa deschid acest topic.Cred ca este imposibil ca service-ul asta sa lucreze atat de prost cum a fost cazul meu. Poate am avut eu ghinion.Pe 5 dec 2006 am dat comanda la ei ptr 2 bari, o aripa, un far, amortizor si un ornament prag.mi s-au dat tot felul de termene , de scuze si masina a fost gata acum 2 saptamani. am stat dupa ei aproape 3 luni.Nu intram la ei dar am fost constrans de situatie, trebuia sa-mi fac masina pe 2 firme diferite de asigurari deci din start cautam un service care sa aibe decontare directa cu amandoua si vazandu-l pe asta cu o parcare cat un teren de fotbal, cu 2 cabine de vopsit etc. am zis ca asta in 3 zile imi da masina.Ce sa zic cum au lucrat, la cat am asteptat o luam oricum.....mi-au disparut niste capacele ornamentale ale prezoanelor,un capac al jantei care vine intre prezoane, pe care l-am ascuns intre niste hartii in torpedou( credeam ca noua janta vine cu el, gresit) am gasit vreo 3 zgarieturi si 9 Km in plus( cica au facut un test dupa geometrie)probabil cat i-au dat baietii o talpa.Repet, l-a cat de mare este service-ul este imposibil, cred, ca asta sa fie stilul lor de lucru dar eu nu mai calc in viata mea pe acolo.
Skip ads

  • dnt
  • OP
  • 51 mesaje
  • din 05 Aug 2006
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • dnt

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Am uitat sa precizez: masina, fizic, a stat in service 4 saptamani
  • pufulet

  • Mesaje scrise: 303
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2006

  • Mesaj Privat
OPC scrie pe tine
  • Drogas

  • Mesaje scrise: 1,260
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
pufulet a scris:OPC scrie pe tine


OPC= Opel Performance Center Embarassed Laughing
Skip ads

  • flavius1611

  • Mesaje scrise: 1,040
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2015
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2006

  • Mesaj Privat
degeaba mai merge acum la OPC,daca nu a mers cand a fost masina in service-ul respectiv,dar totusi poate sa incerce Rolling Eyes
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
... nu stiu, dar cred ca e tardiv sa mergi acum la OPC. Pe viitor casca ochii mai bine, trebuia sa te uiti la masina INAINTE de a o ridica, sa sesizezi ce lipseste, etc, si sa faci scandal. Daca nu iti rezolvau pe loc problema, intins la OPC, fara sa ridici masina. Asa, ce o sa zici acuma? ca ai zgarieturi? si cum demonstrezi ca ai luat masina zgariata de la ei? ai ceva martori? ca ei or sa gaseasca cel putin 3 mecanici care sa se jure ca masina nu avea nici o zgarietura acolo, ca doar ei au dat frumos cu pielea de caprioara pe care o folosesc in mod normal pentru ochelari, ca sa ia un fir infim de praf care se depusese acolo....
  • dnt
  • OP
  • 51 mesaje
  • din 05 Aug 2006
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • dnt

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
la masina m-am uitat inainte sa o ridic si atunci am sesizat toate problemele.Scandal am facut si atat. Nu mai lasam masina acolo nici chiar daca nu era facuta
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
si cand ai facut scandal ei ce or zis? adica cum or justificat ca..?
Skip ads

  • dnt
  • OP
  • 51 mesaje
  • din 05 Aug 2006
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • dnt

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
pai cum pot sa demostrez ca nu am adus masina zgariata la ei?
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Nu credeti ca e timpul sa nu mai dam exclusiv vina pe service-uri ?
E chestie si de atitudinea noastra , in cazul asta , ca sa-i civilizam pe astia de ofera niste servicii .
In primul rand atitudinea corecta mi se parea asa :
1.Intri si vezi cat de civilizat iti vorbesc . Sa fie clar , chioar daca ai masina busita , n-ai venit sa ti se faca o pomana . Ai venit sa le faci un bine sa mai ia si ei un ban .
2.Te uiti la numele firmei : Cine este acest Prestige ? Eu de-abia am incredere sa intru la bosch car service . Acest Prestige ce recomandari are ? Cu ce fuirnizor de vopsele lucreaza ? Cum sunt imbracati angajatii ( vopsitorii si mecanicii ) . Cine este patron ? pe cine au in spate ?
3.Cum se face receptia la masina ? Pai daca vezi ca nu vine un angajat cu contractyul de reparatie pe care sa bifeze starea masinii , cu absolut toate celelate defecte , inclusiv benzina din rezervor , la ce mai stai la amatorii astia ?
4.Nu in ultimul rand tu ai drepturi acolo . Ai dreptul sa le spui sa nu faca nici o proba de drum in lipsa ta , inclusiv sa notati nr . de km parcursi. Pai acum ce sa le mai faci , cand ai facut receptia la masina , deja ?
  • dnt
  • OP
  • 51 mesaje
  • din 05 Aug 2006
  • Astra 2002 Y20DTH
  • Bucuresti
  • dnt

  • Mesaje scrise: 51
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Acum 3 luni in primele 5 min in care am intrat in service, masina a fost luata si bagata la geometrie, aveam un suport tampon rupt - s-au facut poze + deschiderea dosarului .Numai parcarea service-lui este cam cat un teren de fotbal.Are peste 6 elevatoare si 2 cabine de vopsit, angajati, peste 15 si usor de identificat.Service-ul este dealer Daewoo si cred ca acopera si garantia Daewoo.Cred ca nu imi spunea nimic numele directorului sau furnizorii lor atata timp cat au contract de decontare cu toate firmele de asigurari.Si mai au inca o locatie la fel dotata.Foaia de intrare mi s-a facut cu nr de km, dotari, nivel combustibil.Crede-ma de tocmai ptr ca l-am vazut un service mare si dotat am ales sa-mi bag masina la ei.
  • razvand83

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2005

  • Mesaj Privat
sal
am avut si eu probleme marri cu ei
tot pentro o daunama lovit unu in spate si mia crapat un pik stopu si a indoit haionu
m-am dus la prestige ptr ca avea decontare direca si plus fuses recomandat de cineva care facuse scoala cu sefu de service

masina a stat 4 saptamani
a fost revopsit haionu de 3 ori
a fost gazata cu negru masina fiind alba
era sa iasa cu bataie la plecare sefu de service dipasruse cand sa plec

incompetentzi

nu vor sa faca treaba ca de stiut daca vor fac
Skip ads

  • gabrielgsm

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Stiu ca pare destul de tardiv mesajul meu..dar acum am vazut acest topic. Eu am ajuns la prestige din berceni recomandat de alti `baieti buni` in asigurari, si anume BT Asigurari. Mi0au tinut masina, un opel astra caravan `92, aproape dopa luni pentru a schimba bara de fatza, un far un semnal si vopsit. Desi le0am precizat ca vreau ca bara de fatza sa fie originala(fusese schimbata de mine cu mult inainte de accident) mi0au adus tot bara turceasca, care nu se potrivea oricum. In cele din urma au adus bara originala, dar second hand, ce nu avea gaurile de proiectoare facute, asa ca le0au decupat ei cu mana. Desi am facut un un angajat o lista cu obiectele care ramaneau in masina, la receptie au disparut mai multe scule din masina, inclusiv un receptor gps pe care il incuiasem in torpedou.... In final i0am amentintat ca ii dau in judecata si am reusit sa recuperez banii pe gps(noroc ca aveam inca factura), Cat despre lucrarea in sine...mai bine mi0o faceam singur cu ciocanul si cu pensula ca tot ar fi iesit mai bine. Sfatul meu: EVITATI PRESTIGE...e cel mai deplorabil service pe care l0am intalnit. La fel si BT Asigurari.... Te obliga sa platesti o asigurare, iar cand e vorba de bani, stiti si voi ce se intampla.
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Service-uri

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR