Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • lucio85

  • Mesaje scrise: 4,965
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Astra 2010 a17dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2010

  • Mesaj Privat

Skip ads

  • CKX

  • Mesaje scrise: 47
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Oare de ce mai era nevoie sa iasa cu ea in teste? E fix aceeasi masina, cu mici schimbari pe la grila proiectoarelor si la stopuri probabil. Atata chinuiala cu camuflatul, stopuri false, nebunii, ca sa testeze o masina care merge bine mersi din 2009 incoace. Sau poate ca exista o explicatie, care imi scapa.
  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Sa vedem daca noul sef de design de la Opel o sa schimbe ceva Smile
  • andreicri

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2006

  • Mesaj Privat
primele poze cu faceliftul insignia.arata bine .....scuze pentru limba....

http://www.auto.cz/opel-ins...va-navigace-74987


Skip ads

  • Adi4Opel

  • Mesaje scrise: 160
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Opel lanseaza in toamna o versiune restilizata a Insignia -> detalii aici
  • x678001

  • Mesaje scrise: 162
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2011 20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mai 2010

  • Mesaj Privat
Primele poze oficiale:
https://www.facebook.com/med...169964&type=1

  • ciprinel

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Bun si dupa ce-am citit in articol nu spune nimic ce se intampla cu diesel-ul de 160cp. Sa inteleg ca cel de 110 devine 120 si 130 devine 140. Si mai e biturbo de 195. Cam nasol.
Mai vad in poze ca are volan incalzit, dar oare diuze spalare parbriz va avea incalzite? Ca daca va avea imi comand si eu ca la actuala nu exista.
  • WMP

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jan 2012

  • Mesaj Privat
"Now available with a choice of three power outputs – 120PS, 140PS and 163PS – the New Insignia range’s 2.0 CDTi engine offers drivers ultra-low C02 emissions of 99g/km (76.3mpg combined) for the lower two outputs and 114g/km (65.7mpg combined) for the higher output unit (figures for Hatch models). But performance hasn’t been compromised, with even the 120 and 140PS models producing up to 320 and 370Nm of torque respectively, and the 163PS model up to 380Nm."
Skip ads

  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Este adevarat, sunt cateva modificari insa problema cea mai mare va fi legata de fiabilitate,vor exista diferente fata de modelele anterioare sau poate vom avea mai mult de suferit?
Cine ne va garanta acest lucru?
Cat de mult va influenta pretul ?

Ramane de vazut...
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
la interior cred ca tot modelu nostru actual e mai frumos
  • nutzicu

  • Mesaje scrise: 72
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Insignia 2010 A 20 DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2013

  • Mesaj Privat
mai bine se chema opel insignia fiesta ca parca parca e copiat bordu de la fiesta
  • emporio_24

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Mama mia! Arata demential, un display mare pt navigatie...volanul schimbat... si numai.
Skip ads

  • borsy

  • Mesaje scrise: 3,025
  • Locatie: Alba
  • Masina: Insignia 2011 A20DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Mai 2013

  • Mesaj Privat
super ok faceliftul, au vazut la altii k nu are rost sa strici un model care inca rupe piata. cat despre fiabilitate, probabil a ramas aceiasi platforma
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Nu a-ti observat la interior ce era de observat... ceasurile de fapt nu mai sunt ceasuri (acum asa e trendul international) ci niste jumatati de ceasuri + un ecran mare LCD pe mijloc unde de fapt Kilometrajul este desenat, asta insemnand ca poti sa iti alegi si "tema" desenului precum ce si unde si cum sa afiseze Wink M-a dezamagit in schimb consola centrala gen "Renault". Volanul destul de interesant, gen "Mercedes" cu prea multe butoane / optiuni.

CristianTM.
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Ciudata ideea faceliftului in sine pentru ca teoretic in toamna lui 2014 ar trebui sa apara Insignia 2 sau s'o mai numi modelul de clasa medie al Opel. Nu vad rostul acestui facelift pentru un model aflat la sfirsitul carierei, asta daca nu cumva vor mai produce Insignia 1 inca vreo 10ani Laughing ... atlfel arata interesant de bine. Aaaa si n'ati mai observat la interior touchpad'ul de pe consola centrala(in locul "rotitei" actuale) pentru navigarea prin meniul multimedia-center. Cool
  • alre

  • Mesaje scrise: 1,660
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La exterior arata mai bine decat modelul actual, din punctul meu de vedere. La interior ''aduce'' cu Focus in privinta consolei centrale.
Oare vor pune pe Insignia si noul motor 1.6 diesel?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Ceea ce ziceam despre ceasuri -->

CristianTM.
  • Spadolini

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 1999 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Nov 2012

  • Mesaj Privat
cumpara un bmw e 36 din '97 1.8i ingroapa .......
  • cont-sters-77167

  • Mesaje scrise: 178
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Aug 2012

  • Mesaj Privat
Dupa parerea mea, din punct de vedere estetic, stopurile le-au desenat chiar mai bine decit la varianta actuala (care e deja foarte buna). Cred ca arata super cu LED-uri. In schimb, ma dezamageste consola centrala (mi se pare ca au mers pe linia Astra - care pe undeva da un mesaj de "o jumatate de clasa mai jos", chiar daca e mai simpla.

In ce priveste farurile, eu ii felicitam pe Opel pentru ca nu au mers pe ideea (zic eu, aproape de cliseu) cu linia aceea rotunda pe sub lampa principala (gen Audi, Hyundai) pentru a face loc lampii de semnalizare. Ei, au schimbat-o si pe asta acum. Ma asteptam sa scoata farurile acelea inteligente cu LED-uri care "umbresc" zone, cum am vazut pe YouTube, dar probabil ca le pastreaza pentru Insignia II.

Foarte interesant mi se pare insa decizia lor ca puterile motoarelor diesel sa fie de 120 si 140 CP, plus cel de 195 CP (articolul Hotnews). Pare ca vor sa delimiteze si mai mult zona "eco" de cea "power" din moment ce amatorii de 160 CP sunt pusi in fata unei alegeri.

Oricum, frumoasa masina! Sper sa se gindeasca si la fiabilitatea dupa 150.000 Km Smile
  • gyzmo

  • Mesaje scrise: 3,753
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Oricum, frumoasa masina! Sper sa se gindeasca si la fiabilitatea dupa 150.000 Km


Si eu spun acelasi lucru precum colegul ccusmir,fiabilitatea peste 150000km lasa de dorit(cel putin la vechiul model).
Cei de la Opel au vrut sa rupa gura targului in 2008 cu acest model insa dupa premiul din 2009,si-au cam rupt genunchii si gleznele,softuri defectuoase,multiple rechemari in service,etc,insa pretul platit este putin cam mare pentru ce ne-au oferit.


Ramane de vazut la noul model daca se va imbunatatii ceva.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR