Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • Fireking

  • Mesaje scrise: 293
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A17CDTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

Trebuie sa merg sa fac ITP-ul numai ca e prima masina si nu prea stiu ce trebuie sa fac....Imi puteti recomanda o statie ITP buna? M-ar interesa in Bucuresti!

Merci
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
ITP-ul poti face oriunde unde vezi o statie autorizata, diferentele de pret intre service nu sunt mari. mai mult de 120 ron nu ar trebui sa te coste oricum......deci cel mai bine te duci la cel mai aproape de tine Smile

@catalin: ti-am trimis un PM Very Happy
  • dyavolo2004

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mai 2012

  • Mesaj Privat
pe theodor pallady, spre autostrada soarelui vis-a-vis de opel gtc parca 80 lei scria pe un anunt.
  • timvte

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2011

  • Mesaj Privat
Chiar daca e mai vechi topicul...
Doar ce am facut ITP-ul si inainte de asta am cautat/intrebat in jur si eu unde sa il fac... Intr-adevar preturile nu difera foarte mult intre statiile ITP (80-140). Conteaza insa (cel putin pt mine) daca ITP-ul se face intr-o baraca unde "baietasii" te rezolva cand pot sau au ei chef sau daca este o statie unde cineva iti face programare, cand ajungi acolo te ia cineva in primire iar testele sunt facute corect (am auzit de cazuri cand daca nu tine frana spate-stanga mai apasa ei pe masina sa "tina"). Prefer sa stiu daca masina ofera siguranta atat pentru mine cat si pentru ceilalti participanti in trafic (sau oi fi eu mai paranoia).
Eu am facut-o la PitCar pe Barbu Vacarescu si am fost multumit (am dat 90).
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
pai daca vrei sa stii ca e safe te duci la un service mai curatel......oricum daca mergi la reviziile anuale (si asta depinde unde le faci) ITP-ul nu poate fi decat o formalitate oriunde te-ai duce, baietasi sau nu
  • Okta43

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Eu am dat 70 lei si am avut programare. In timpul ITP-ului esti langa masina, daca nu iti tine frana si o fac ei sa tina tu sti ca trebuie sa te duci sa o rezolvi dupa ce pleci de la ITP, ar fi pacat sa te dea inapoi ca nu iti tine frana si sa te mai cheme odata sa dai banii iar.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR