Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
adrian_micutu a scris:salut
vreau si eu o recomandare de la tine..[daca se poate]
am un poel astra h 2008, cu cd 30mp3 si asi vrea sa schimb displeiul cu unul color.
ce poti sa-mi recomanzi


Salut asta mi-am facut si eu acuma la CristianTm display color si cu navi este o alegere perfecta si sunt super multumit.recomand ii om de nota 10
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare buton SPORT pentru Astra-H / Zafira-B, mai multe detalii aici --> https://www.clubopel.com/vie...p?p=738417#738417
Pret = 150 lei, transport oriunde in tara + 20 lei (curier rapid).
Pentru ceasurile / instrumentele care nu suporta din pct. de vedere hardware / software butonul SPORT, va rog sa ma contactati,
activarea functiei = 200 lei la orice bord 2004-2011.


De vanzare maneta NOUA de pilot automat / Cruise control / Tempomat pentru Astra-H / Zafira-B. Pret = 150 lei
Pentru toate masinile pe benzina este necesar si switch-ul de ambreiaj. Pret = 30 lei (NOU)
Transport oriunde in Romania = 20 lei
Pentru activarea pilotului automat aveti nevoie de un Tech2 / MDI (op-com in multe situatii nu se descurca bine) si de codul de securitate al masinii (de pe Car Pass).


De vanzare ecran GID (Graphic Info Display) pentru orice Astra-H / Zafira-B 2004-2011.
1. GID, fabricat de Siemens-VDO, afisare pe doua randuri BC, suporta senzor rezervor tip A cat si senzor de tip B. PRET = 500 lei

Se ofera si rama pentru Astra-H sau Zafira-B. Este resetat cu TECH2, asteapta programarea pe masina cu ajutorul codului de securitate (de pe CAR PASS).
Compatibil cu: CD30, CD30 MP3, CDC40 Opera, CD50 Phone, CD70 Navi, DVD90 Navi.

De vanzare CD30 mp3 pentru Astra-H / Zafira-B (fata cu muchie pe mijloc) pe gri inchis. Resetat TECH2. Pret = 400 lei

Poate fi si cu fata dreapta (gri deschis / MATT CHROME) pentru Corsa-C / Combo !

De vanzare CD70 navi pentru Astra-H / Zafira-B / Antara (fata cu muchie pe mijloc) pe gri inchis. Pret = 600 lei (varianta cu aux in + 200 lei)

De vanzare CD70 navi pentru Vectra-C / Signum / Meriva / Corsa-C (2005+) (fata dreapta) pe gri inchis. Pret = 600 lei (varianta cu aux in + 200 lei)

CD70 navi au ultima versiune de soft 20.06.2008 si sunt impecabile din punct de vedere functional, resetate cu Tech2.
CD70 navi este compatibil doar cu ecranele GID sau CID. Trebuie cunoscut codul de securitate al masinii si programare cu Tech2.
CD30 sau CD30 mp3 sunt compatibile cu ecranele TID, BID si GID. Trebuie cunoscut codul de securitate al masinii si programare cu Tech2.


La cerere se poate forma un sistem complet de navigatie impreuna cu un CD70 Navi cu AUX IN (pe gri inchis) si antena GPS, cablu RGB.
PRET pentru sistem = Pret = 600 euro pentru Astra-H /Zafira-B si 550 euro pentru Vectra-C / Signum (2005-2008)


De vanzare display BID (Board Info Display) pentru Astra-H [2004-2010].
Este compatibil doar cu senzor de tip A sau tip B. Suporta BC (Board Computer - Computer de Bord) si Check Control (Controlul pct/ de intrerupere)
Pret = 150 lei (fara RAMA). Compatibil doar cu CD30 / CD30 mp3, nu suporta CLIMA.


De vanzare COMENZI VOLAN pentru Astra-H, Zafira-B, Vectra-C facelift pe gri inchis sau pe gri deschis sau NEGRU lucios.
Pret = 100 lei cu predare personala sau 150 lei curier rapid.




CristianTM.
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22) de Luni pana Sambata
  • alex3322

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut, am 2 bricolaje de facut la o insignia: din cd 300 sa trec la dvd 800si sa.i montez frana electrica de parcare.
Te.as ruga sa.mi zici daca se poate , ce costuri implica si de ce mai am nevoie in afara de ecran, rama , unitate dvd , consola centrala cu buonul de frana precum si actuatorul de pe punte. Mulțumesc anticipat , Alex
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
alex3322 a scris:Salut, am 2 bricolaje de facut la o insignia: din cd 300 sa trec la dvd 800si sa.i montez frana electrica de parcare.
Te.as ruga sa.mi zici daca se poate , ce costuri implica si de ce mai am nevoie in afara de ecran, rama , unitate dvd , consola centrala cu buonul de frana precum si actuatorul de pe punte. Mulțumesc anticipat , Alex

Ia legatura cu userul catalinpav, el a mai facut update-uri la Insignia.
Din start odata cu DVD800 va trebui sa schimbi si display-ul, am unul color, alpha code AW, part number 13223793, pret = 250 euro daca ti se potriveste.
CristianTM.
  • rubla

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
as dori un cd70navi pt astra h..masina e din 2004
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
rubla a scris:as dori un cd70navi pt astra h..masina e din 2004

Scrie mai sus: pe gri inchis adica CC METTALIC = 600 lei FARA AUX IN sau 800 lei CU AUX IN.
CD70 navi este compatibil doar cu display-ul GID sau CID.
De asemenea este necesara programarea lui pe masina cu Tech2 / MDI cu ajutorul codului de securitate.

CristianTM.
  • rubla

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
pe gri inchis fara aux in....este decodat tot?merge direct instalat?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
rubla a scris:pe gri inchis fara aux in....este decodat tot?merge direct instalat?

Este resetat cu Tech2, functioneaza tot ok. DACA masina nu a avut CD70 navi din fabrica vei avea nevoie si de antena GPS = + 20 euro (~90 lei).
Bineneteles acesta va trebui programat cu Tech2 / MDI pe masina, altfel va aparea mesajul permanent "Display SAFE" sau "Headunit SAFE" !

CristianTM.
  • rubla

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
are antena....deci a avut din fabrica
  • alex3322

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2010 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Salut Cristi, mi-am instalat globaltis insa nu am cheie de licenta . ma poti te rig ajuta cu schema de conectare a cd300 precum si cea de la dvd600 & display color ? Multumesc anticipat, Alex
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
alex3322 a scris:Salut Cristi, mi-am instalat globaltis insa nu am cheie de licenta . ma poti te rig ajuta cu schema de conectare a cd300 precum si cea de la dvd600 & display color ? Multumesc anticipat, Alex

Schemele de Insignia sunt foarte complexe si prost distribuite, nu e totul clar ca in TIS 2000. Am si eu pe masa un CD300 cu TID si nu am reusit sa le dau drumul cu tot cu instalatie originala de Astra-J, banuiesc ca lipseste ceva semnal din BCM. Acesta e "creierul" si "baza" pentru toata masina pe partea de interconexiuni.

CristianTM.
  • rubla

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2004 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Apr 2012

  • Mesaj Privat
cum facem cu cd70navi?iti dau adresa unde sa-l trimiti?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
rubla a scris:cum facem cu cd70navi?iti dau adresa unde sa-l trimiti?

Via pm sau telefonic DA
Ai doua variante cu plata: 1. Ti-l trimit ramburs, eu platesc pachetul dar tu transportul banilor inapoi sau 2. Mii virezi intr-un cont bancar.

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare CD 70 navi (cu sau fara AUX IN), ecran color CID, cablu RGB, antena GPS pentru Astra-H / Zafira-B [2004-2010], sistem complet sau pe bucati.

Ecran color CID, suporta sigla OPC/VXR, afisare pe trei randuri. PRET = 400 euro (cu tot cu rama)
CD70 navi pe gri inchis (CC METALLIC) fara aux in. PRET = 140 euro
Cablu RGB necesar doar in cazul ecranului color CID, PRET = 50 euro
Antena GPS pentru interior, Pret = 20 euro sau bonus pentru sistemul complet !
CD cu Harta RO 2012-2013 = Bonus !
TOTAL sistem = 590 euro , cine vrea aux in + 40 euro = 630 euro

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare piesa rara DVD90 navi culoare GRI DESCHIS (MATT CHROME) compatibil cu Astra-H / Corsa-D / Zafira-B. PRET = 300 euro

Acesta se poate imperechea la cerere cu un display color CID + cablu RGB, antena GPS. PRET pentru sistem = 750 euro
Bonus DVD cu harta Europei = 43 de tari, versiunea 2012-2013 (CEA mai completa harta posibila pentru TOATE navigatiile de pe Opel din 2001-2012) !

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • imdx

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER SRI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Salut.
O intrebare am si eu,am un cd70,daca las in permaneta un cd in unitatea optica si navigatie imi arata strazile fara a ii da o ruta stabilita de mine se uzeaza blocul optic?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
imdx a scris:Salut.
O intrebare am si eu,am un cd70,daca las in permaneta un cd in unitatea optica si navigatie imi arata strazile fara a ii da o ruta stabilita de mine se uzeaza blocul optic?

La CD70 navi / DVD90 navi daca esti doar pe MAP este clar ca se uzeaza blocul optic pentru ca trebuie sa citeasca de undeva strazile alea...mai mult de atat chiar daca ai masina oprita, incuiata, aparat oprit si discul de navi e inauntru il citeste din cand in cand, asa ca recomandabil sa stea in unitate numai atunci cand e folosita navigatia !

CristianTM.
  • imdx

  • Mesaje scrise: 273
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER SRI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc!
De azi nu mai tin cd-ul in unitate dacat cand folosec navigatia.
Multumes pentru promtitudinea raspunsului.
O zi buna!
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare display color CID (Color Info Display) pentru Astra-H / Zafira-B [2004-2010]
Afisare pe trei linii: Range ---, Q-Consumption ---, Inst. consumpt. ---
Suporta sigla OPC/VXR
Resetat cu Tech2 (trecut in "Delivery Mode")
PRET promotional = 360 euro (cu rama SH inclusa).
La cerere se poate forma un sistem complet de navigatie impreuna cu un CD70 Navi cu AUX IN (pe gri inchis) si antena GPS, cablu RGB.
Pret pentru sistem = 600 euro


CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • Yndyanu

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Salut cristi .... Ofer display GID A (poze mai jos) + Diferenta pe display CID pentru Astra GTC 2005. (Daca te intereseaza imi spui un pret)



  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR