Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • nSa

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Very Happy vreau sa schimb scaunele maine toate ca ale mele sunt praf..... alea fata sor rupt scheletu metalic si am luat alt set ... si la ce sa ma astept ( ma refer complicatii sau totul merge usor? Razz )
Skip ads

  • soulfly

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
da si tu mai multe detalii...
scaunele pe care le-ai cumparat sunt tot de vectra?
  • nSa

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
da... exact la fel...leam montat...... pfff foarte greu ... ptr ca suruburile era infipte al naibii ..... de bine infipte.... am rupt 2 tubulare.... super calilate... :-" asa ...si cu circulara de 13... am reusit ..... ptr scaunele fata.... si in spate am avut surpriza ca astea care leam luat,,, au un alt mod de prindere.....la mijloc... ..alea vechi aveam un surub care se lega intre scaune ...si o parte metalica din caroserie... dar astea dou suruburi intre scaune... si 2 in podea .....ceea ce gauri in podea ptr a pune suruburile nu am... asa ca un sfat daca luati bancheta spate vedeti la spatar modu d prindere la mijloc... in rest totu o mers ok ... dar daca nu aveti scule .. 5-6 ore de chin va asteapta...sau dati bani si vi le schimba la service... dar io am vrut sa fac io sa imi cunosc cat mai bine masina...
  • soulfly

  • Mesaje scrise: 306
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
ma bucur ca ai rezolvat problema (macar partial ) ca pana la urma tot nu am priceput daca pe spate ai terminat de montat sau nu....
una peste alta banchetele cred ca nu sunt acelasi model caci astfel s-ar fi potrivit fara modificari.
Skip ads

  • nSa

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
le-am lasat asa .... si stau de fix... dar se vede ca la mijloc ... stau la locurile lor... numa ca daca pui mana se misca un pic... ptr ca bancheta ii prina numa in lateral in suruburi si .. si in agatatoarea aia...
  • gh3pard

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2007

  • Mesaj Privat
La ce pret ai luat scaunele din fata? Le-ai luat noi sau de pe un alt Vectra? Smile
  • nSa

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
le-am luat de pe o alta vectra de la schrot ... cu 100 de euro ! si fata si spate .... ce vectra ai GL GLS sau Cd ? ai grija ca fiecare model la bancheta din spate au alt sistem de prindere Exclamation
  • pluciro

  • Mesaje scrise: 85
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2006

  • Mesaj Privat
Eu am dat jos scaunele fata la Opel-ul meu in vreo 10-15 minute minute.
Erau intepenite (cred ca eu le-am desfacut prima data, erau ceva urme de vopsea albastra pe filet) insa am folosit o cheie cu clicket de 1/2" cumparata din targ de la "rusi" cu 8 lei. In plus am mai luat un adaptor de 1/2 la 13, cu 2 lei.
Concluzia: investitia unor sume modeste (10 lei) in unelte te scuteste de o gramada de timp.
  • nSa

  • Mesaje scrise: 81
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 1992 C18NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2007

  • Mesaj Privat
mie imi spui macar daca is unelte calumea, ptr ca io nu am stiut ca exista spray ptr suruburi sa le dezmorteasca si la scaunele mele am rupt 2 tubulare apoi cu o cheie circulara am reusit imprumutata de prin vecini Razz
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR