Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • Dany7776

  • Mesaje scrise: 347
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2011

  • Mesaj Privat
inca 2 zile cu voi doi si facem un roman .)))
Skip ads

  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Ghidul cumparatorului de opel Laughing
  • 13nicu

  • Mesaje scrise: 1,487
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2002 hatch y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Pai ai si tu dreptate Alex. Vezi tu , eu am plecat de la premisa ca un vanzator de buna credinta vinde unui cumparator de buna credinta. M-am ferit mereu de samsari si poate am ratat o masina mai buna decat cea actuala. Pentru mine e important si proprietarul ....la ce a folosit masina si cum ...... sigur ca si samsarii pot fi oameni de buna credinta doar ca uneori ii mai impinge si pe ei situatia din spate.
Inainte de masina asta gasisem in piata un Opel beton ! Negru, scurt , torcea ......dar nu stiu , avea ceva masina aia care nu-mi placea totusi. Pe tip il stiam ca se ocupa cu masini ..... si io aiurea , am renuntat la masina fara nici o explicatie.
Legat de manarirea motorului pentru o scurta perioada , pur si simplu ii bagi un aditiv pe baza de teflon ....o saptamana , doua, vei avea surpriza sa constati ca fumul s-a rarit si uleiul parca ramane pe joja ......dupa acest timp insa , sa te ti ! Ori ii mai dai , ori te va rupe la ulei !
..in rest cu SH-urile e cam pe baza de noroc. Sigur ca ar fi recomandate diferite teste .....dar daca prima masina vizata pica testul , a doua la fel , te pomenesti ca bagi bani in service si faci RAR-ul masinilor din piata. Se poate intampla sa si vrea omul sa ascunda niste defecte dar la fel de bine se poate intampla ca nici el sa stie ca anumite chestii sint pe duca. Fiecare cu steaua lui norocoasa.

Gata , io nu mai scriu aici .... se poate face deja un serial dupa postarile astea ! Very Happy
  • Dany7776

  • Mesaje scrise: 347
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Nov 2011

  • Mesaj Privat
Dupa mine cand vrei s-o cumperi faci tu o verificare in mare daca merita sa te duci cu ea la testare dar de obicei esti luat de val mama e frumoasa nu are rugina cat vrei pe ea si dupa...
Mai ales cei care nu au avut in viata lor o masina pe mana sunt usor de manipulat.

La mine este prima masina asa ca nu aveam habar nimic de una de alta.
Am mers cu doi destepti (amandoi cu masini) mai destepti de cat mine eu eram cu gandul s-o pun pe test ei nu vezi marge toarce frumos si era si duminica
(daca mergi pe logica te duci duminica sau sambata in targ sa cumperi o masina atunci ai timp mai mult, numai ca Sambata si Duminica este mai greu cu servisurile cam toate sunt inchise si smenari stiu asta si profita.)
Ca sfat nu le spuneti unde vreti s-o testati asa vor cauta scuze ca nu ii Convine una alta odata ajunsi acolo nu are ce sa mai zica ori placa ori o baga la testare.


Ultima modificare facuta de Dany7776 la Lun 08 Jul, 2013 4:07 pm, modificat de 2 ori in total
Skip ads

  • Silviu1393

  • Mesaje scrise: 407
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2013 A17dte
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2013

  • Mesaj Privat
Haideti colegi ca transformam topicul.Sa va spun eu cum am facut cand am luat masina.A fost luata de la un samsar,cunostinta de-a mea.Avea un alt Astra G 1.7 cdti 2004 cu tot ce voiai pe ea.CB,scaune sport,4 geamuri electrice,navigatie,telefon,magazie de cd(pe langa cd-player),jante,proiectoare,tot ce voiai.Mi-a cerut 3500E cu tot cu inscris,(el s-a ocupat e asta).Mi s-a parut cam ciudat pretul(cam mic)si am stat pe ganduri,cand mi-a prezentat masina pe care o detin.Comparatia dotari-pret mi s-a parut cam dezechilibrata,adica la diferenta de 400E mi-a dat o masina cau 2 ani mai veche,pe benzina,si cu mai putine dotari(nu are CB,geamuri spate,navigatie,telefon,magazie cd sau scaune sport).M-am gandit ca ceva e dubios la mijloc,asa ca am ales-o pe cea mai ieftina dar cu dotari mult mai putine si mai veche,fara sa ma apuc de N testari la ea,iar pana in momentul de fata nu m-a dezamagit.
Nu zic ca aia avea ceva pentru ca nu stiu,sau ca nu stiu eu ce mare "cunoscator"al masinilor sunt eu,totul depinde si de noroc.Sunt unii samsari care nu merg prea mult cu masinile pe care le vand,si poate nici ei nu au habar de anumite defecte ascunse,exact cum a mai spus un coleg mai sus,nici un proprietar nu poate sti ca o anumita piesa sau un ansamblu este pe punctul de a pica.
  • alexx_gan

  • Mesaje scrise: 838
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2013 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Si asa cred ca am terminat cu discutia despre masini , samsari etc.
Va doresc o zi buna!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR