Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
S-a bagat azi cineva la masina sa regleze cica ambreiajul si cum a miscat tija aia de la pompa ce ambreiaj,a inceput sa curga lichid si dusa a fost.Am luat altele 2 identice,de pe vectra B,doar ca tija de actionare este un pic mai scurta dar am pus pe cea de la mine,ca e detasabila...si tot nu vrea sa mearga,de la ambele curge lichid cand le montez.ce dracu au ca nu stiu ce sa ii mai fac.Pe masinile de pe care am laut pompele alea mergeau perfect.la mine nu .
  • lenovor60

  • Mesaje scrise: 69
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2011

  • Mesaj Privat
cea de sub bord? cine e desteptu care s-a bagat sa regleze ambreiajul?
Smile)) ...ambreiajul e hidraulic,adica se autoregleaza ! unde dracu a auzit smekeru ala de manevre dastea? el crece ca e logan?
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
lenovor, masoara-ti cuvintele. Sau vrei sa masori o suspendare?
Renunta la limbajul asta de jmecher din spatele blocului, si exprima-te civilizat si coerent
  • danielddd

  • Mesaje scrise: 527
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Astra 2002 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Mda...s-a rezolvat pana la urma.AM luat 2 pompe de vectra B,dar voi sa nu luati Very Happy. ca tija de actionare e mai scurta la B.eu am fost nevoit sa iau inca una pt ca pe prima am stricato din nestiinta,ca am tras aiurrea de tija sa o scot sa o pun pe cea mai lunga si am piscat garnitura din interior.Pana la urma taicamiu cu rabdare a desfacut ambele pompe,a pus garnitura buna si acum am ambreiaj super.Cu toate ca pompele astea sunt capsate,sau nu stiu exact,el mi-a facut ceva bun.Mai am alta pompa originala de asTRA g,am luat-o azi din suceava crezand ca e ultima solutie,dar deja taicamiu mi-o reparase pe cea veche,si acum am ramas cu asta.Dca doreste cineva: 100 ron,cu tot cu conducta care vine pana la cutie.Una noua e 260 de lei,eu asa am gasit peste tot.Foarte scump pt ceva din plastic cu o garnitura,exact k un pitonas de la frana,numa ca ala e maxim 50 de lei.
  • mariano

  • Mesaje scrise: 972
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Eu mi-am luat din Anglia si m-a costat 50 lei cu tot cu transport. Am studiat problema, dar nu stiu cu a reusit tatalvtau sa decapsuleze pompa si sa o remonteze la loc. Ne poti spune mai in amanunt? Nu de alta , dar este bine de stiut, pentru ca garnituri gasesti peste tot la un pret rezonabil, iar daca solutia aplicata la tine este fiabila si nu iti face probleme este bine sa o popularizam aici pentru toata lumea.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR