Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Publicitate
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
bobocel81 a scris:Salut!Ma intereseaza o antena GPS pentru un sistem CD 70 NAVI.La ce pret ajunge?

Am originala la 50 euro sau interioara la 20 euro.

CristianTM.
  • tak30ver

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Salut Cristian ,

TE deranjez si eu cu o intrebare. Eu am pe o Astra H sistemul Cd 30 mp3 si as vrea sa ii adaug o mufa AUX sa pot pune muzica direct din Ipod. Este posibil acest lucru ? Am vazut ca la unele sisteme vinzi si aceasta intrare separat si vroiam sa stiu daca se poate si la acest tip sau numai la dvd sau cd70.
Multumesc anticipat.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Salut #tak30ver
Pentru CD30 mp3 recomand schimbarea aparatului cu unul care are aux in din fabricatie. Doar pentru CD70 / DVD90 navi se poate adauga (varianta originala).
Pentru ascultat muzica de pe i-pod este suficient un aparat cu aux in, Pentru CONTROLUL i-pod-ului ai nevoie de o interfata Dension Gateway (cauta pe e-bay sau youtube).

CristianTM.
  • tak30ver

  • Mesaje scrise: 122
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Multumesc mult Cristian pentru raspuns .
Eu la alte masini aveam casetofon, cablu aux , bagam in ipod si in casetofon si puneam muzica din ipod pe masina, ceva de genul ma intereseaza. La drumuri lungi sa nu stau cu 7 cduri dupa mine, schimb direct din ipod albumul si il las sa mearga, e mic si nu incurca.
Probabil ca voi strange bani si voi lua un cd70 cu tot cu display si aux in .
  • patrutalex

  • Mesaje scrise: 549
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2008 ZT19D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Rama pentru CID pe culoarea piano black poti face rost ?si un capac opc pentru volan tot piano black
  • die007

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2010

  • Mesaj Privat
salut Cristian,
As avea si eu o unitate CD 70 care ar trebui reparata. Este cu CID si are o problema pe partea laserului de navigatie cred, pentru ca acum ceva vreme nu mai citea niciun disc, am fost sa-i facem o curatire (fizica cu alcool) si dupa asta il citeste pe cel de navigatie (dar e de prin 2006 2007). Cele mai noi, am incercat cu 2012 si 2013 nu le citeste deloc, ba mai mult, unul din ele l-a blocat inauntru si l-a tinut o zi. Discurile merg perfect in alta masina. Acum eu suspectez mai mult partea de software.... de vreme ce vechiul disc (nefiind original nici acela) il citeste.
Versiunea hardware e din 2007 si software din 2004 (aici mi se pare putin dubios). Masina este a unui prieten pe care incerc sa-l ajut.
Fanta pentru cd-uri audio functioneaza perfect.
Ai putea sa repari asa ceva? Stii cumva costuri aproximative? Merci.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#die007, ti-am trimis mp / pm (mesaj privat / private message).

CristianTM.
  • saimarica

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut Cristian,
Am un Car DVD 2 Din touchscreen, model P-AVH-7001(asemanator cu marca Pioneer) cu display-ul spart.
Te rog sa-mi spui daca se poate inlocui si unde.
Multumesc frumos,
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
saimarica a scris:Salut Cristian,
Am un Car DVD 2 Din touchscreen, model P-AVH-7001(asemanator cu marca Pioneer) cu display-ul spart.
Te rog sa-mi spui daca se poate inlocui si unde.
Multumesc frumos,


Salut, nu am nici o idee, iar daca intrebarea era pentru mine...din pacate sau din fericire NU ma ocup decat de sisteme ORIGINALE, ca si manufacturer de exemplu: Siemens-VDO, Delphi-Grundig si Blaupunkt !
Piesa ta fiind ceva chinezesc sansele de reparare sunt minime, sub 9-10% iar in acei 10% cauta producatorul original...adica chinezul !
Succes.

CristianTM.
  • bame

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2009

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
bobocel81 a scris:Salut!Ma intereseaza o antena GPS pentru un sistem CD 70 NAVI.La ce pret ajunge?

Am originala la 50 euro sau interioara la 20 euro.

CristianTM.


Antena GPS originala este cu duza de stropit?
  • raduandrei77

  • Mesaje scrise: 791
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2010

  • Mesaj Privat
MID ASTRA G? DACA DA LA CE PRET?
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
#bame, Nu am antena GPS cu duza de stropit, doar ce se vede:

#raduandrei77, NU MA OCUP de Astra-G, doar de Astra-H / Zafira-B, Vectra-C / Signum (2005+), Antara, Corsa-D,...

CristianTM.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
De vanzare buton SPORT pentru Astra-H / Zafira-B, mai multe detalii aici --> https://www.clubopel.com/vie...p?p=738417#738417
Pret = 150 lei, transport oriunde in tara + 20 lei (curier rapid).
Pentru ceasurile / instrumentele care nu suporta din pct. de vedere hardware / software butonul SPORT, va rog sa ma contactati,
activarea functiei = 200 lei la orice bord 2004-2011.


De vanzare CD30 MP3 cu sau fara AUX IN pe negru lucios (Black Piano) pentru Astra-H / Zafira-B modelul cu 9 butoane. PRET = 500lei / 400 lei

Se ofera si cablul necesar pentru aux in fara costuri suplimentare.
Este resetat cu TECH2, aveti nevoie de codul de securitate al masinii (de pe CAR PASS) si de un Tech2 / MDI (nu recomand Op-com, acesta poate sa strice setarile !)

De vanzare CD 70 navi (cu AUX IN), ecran color CID, cablu RGB, antena GPS pentru Astra-H / Zafira-B [2004-2010], sistem complet sau pe bucati.

Ecran color CID, suporta sigla OPC/VXR, afisare pe trei randuri. PRET = 400 euro (cu tot cu rama)
CD70 navi pe gri inchis (CC METALLIC) cu aux in. PRET = 150 euro
Cablu RGB necesar doar in cazul ecranului color CID, PRET = 50 euro
Antena GPS pentru interior, Pret = 20 euro sau bonus pentru sistemul complet !
CD cu Harta RO 2013-2014 = Bonus !
TOTAL sistem = 600 euro

CristianTM.
ID mess: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (de Luni pana Sambata 10-22)
  • saimarica

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:
saimarica a scris:Salut Cristian,
Am un Car DVD 2 Din touchscreen, model P-AVH-7001(asemanator cu marca Pioneer) cu display-ul spart.
Te rog sa-mi spui daca se poate inlocui si unde.
Multumesc frumos,


Salut, nu am nici o idee, iar daca intrebarea era pentru mine...din pacate sau din fericire NU ma ocup decat de sisteme ORIGINALE, ca si manufacturer de exemplu: Siemens-VDO, Delphi-Grundig si Blaupunkt !
Piesa ta fiind ceva chinezesc sansele de reparare sunt minime, sub 9-10% iar in acei 10% cauta producatorul original...adica chinezul !
Succes.

CristianTM.

Salutare,
Am rezolvat cu touchscren-ul, dar din cunostintele tale, crezi ca pot gasi mufa adaptoare la cea originala care intra in cd30 mp3, sa pot inlocui cd30 mp3 cu dvd auto 2din.
Multumesc frumos,
  • marcutz

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2011 a20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Feb 2013

  • Mesaj Privat
sal! zi-mi te rog daca se va potrivi urmatorul GID care l-am luat pentru o vectra c gts din 2005 z19dt...am pe ea un cd30 si voiam sa stiu daca merg imperecheate

2004.... SD gm 13178765
5wk70094 hw65 sv55 0481
si mai scrie o data 19.07.04-18
siemens vdo
asta-i tot ce scrie pe spate

aaaa.si mi-a dat si cod de securitate la el...e un cod din 4 cifre....
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
marcutz a scris:sal! zi-mi te rog daca se va potrivi urmatorul GID care l-am luat pentru o vectra c gts din 2005 z19dt...am pe ea un cd30 si voiam sa stiu daca merg imperecheate

2004.... SD gm 13178765
5wk70094 hw65 sv55 0481
si mai scrie o data 19.07.04-18
siemens vdo
asta-i tot ce scrie pe spate

aaaa.si mi-a dat si cod de securitate la el...e un cod din 4 cifre....

DA acest GID este compatibil cu Vectra-C 2005-2008. Ca si observatie NU suporta telefon cu bluetooth si comenzi vocale (UHP4) din cauza versiunii vechi SW55.

CristianTM.
  • saimarica

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Salut din nou,
Daca pun un GID pe Astra H impreuna cu Cd30 mp3 existent pe masina, mai trebuie sa-l activez cu Tech 2?
Multumesc frumos,
  • Paulll

  • Mesaje scrise: 1,207
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Mar 2007

  • Mesaj Privat
CristianTM a scris:Vand modul TPMS (Tyre Pressure Monitoring System) - Sistem de monitorizare presiune pneuri. Compatibil cu Vectra-c / Signum dupa 2004 (sistem full CAN-BUS). Presiunea va aparea pe ecran pentru fiecare roata pe GID sau CID. De asemenea avertizare de presiune prea scazuta sau prea ridicata. Pe langa modulul TPMS este necesar instalarea celor 4 receptori (in preajma rotilor) precum si instalarea in anvelopa a senzorilor. Necesita programare si configurare cu Tech2. Pentru cine doreste am si doar doi senzori pentru anvelopa (25 euro). Pret modul TPMS + mufa + 4 receptori = 150 euro.


CristianTM
ID messenger: rty01_2001
Tel. mobil: 0723.392.781 (10-22)

Salut, am cumparat recent un Opel Astra H si am la jante acele valve speciale pt sistemul TPMS.
Imi poti spune daca centrala si receptorii tai sunt compatibil si la Astra H?
P.S. mai ma intereseaza si unde sunt ele (centrala si receptorii) pozitionate din fabrica pt. a verifica daca am tras cablajul.
  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sistemul de Vectra-C NU se potriveste pe Astra-H / Zafira-B.

CristianTM.
  • george_slz

  • Mesaje scrise: 547
  • Locatie: Buftea
  • Masina: Astra 2007 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Sistemul de receptie tpms de la astra h nu implica decat unitatea receptie radio si senzori, fara acei receptori individuali/roata.
Unitatea de receptie se afla in spatele airbag-ului pasager , accesul se face demontand torpedoul si cautand unitatea in partea de sus a gaurii lasate de torpedou.
Daca nu ai in BC meniul tyres, e posibil doar ca vechiul proprietar sa fi cumparat jante+anvelope cu senzori bonus, caz in care mai bine ii scoti la vanzare sau ...... cauti un modul tpms de astra h.
  1. Home
  2. Publicitate

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR