Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Depasirea unei coloane, mai ales pe un drum ingust, ca cel de pe Valea Oltului, pe langa faptul ca e ilegala este si criminala. Eu am parcurs de mai multe ori acel traseu si nu numai acolo se intampla ca participanti la trafic sa faca astfel de manevre smechere. Criminal il consider pe cel care depaseste coloana, pentru ca mai mult ca sigur va bloca trecerea unor masini de interventie, care pot salva vieti. Pentru ce? Pentru ca se crede mai destept si mai grabit ca cei care asteapta constienti in coloana? Poti fi chiar tu oricand in locul celor implicati in accident...!
@ edie 2172 fara suparare, ai gresit legea e la fel pt. toti, sper sa se aplice cu dreptate si nepartinire! Nu cred ca mai are rost sa te scuzi ca era sau nu linie continua...
Nu vreau sa fiu rau dar ceea ce vad pe drumurile patriei ca se intampla tine de lipsa totala de respect fata de cel care iti e tovaras de drum si civilizatie!
Cand vad un echipaj de la descarcerare,pompieri sau salvare ca se deplaseaza cu sirenele puse imediat le fac loc si ii privesc cu admiratie si respect! Multumesc ca totusi pentru inconstienta si lipsa noastra de civilizatie totusi cineva vegheaza.
Reversul admiratiei si ostilitate pentru cei care abuzeaza de o functie politica mergand cu girofaruri si sirene pentru asi arata aroganta.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
@zafira, ceilalti, haideti sa ne oprim din a-i judeca pe altii. ca nici unul dintre noi nu poate sustine ca el nu a incalcat niciodata legea. Ia ganditi-va, de cate ori ati depasit 2-3 masini dintr-o miscare? La o scara mai mica, ati facut aceeasi greseala care a facut-o si edy2172
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Nu ar trebui sa existe o scara mai mica sau mai mare in a incalca legea!
Trebuie sa intelegem ca asta e, gresesti platesti! Poate asa nu mai ai posibilitatea si a doua oara sa gresesti si nu creaza dependenta. In genere toti care gresesc in acest fel nu realizeaza cat de grava e situatia creata de ei si cauta circumstante atenuante. Eu nu vreau sa fiu vreodata pus in dificultate din cauza unui sofer cu lipsa acuta de educatie civica si conduita preventiva!
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
zafira 2.0 automatic a scris:Nu ar trebui sa existe o scara mai mica sau mai mare in a incalca legea!
Trebuie sa intelegem ca asta e, gresesti platesti! Poate asa nu mai ai posibilitatea si a doua oara sa gresesti si nu creaza dependenta. In genere toti care gresesc in acest fel nu realizeaza cat de grava e situatia creata de ei si cauta circumstante atenuante. Eu nu vreau sa fiu vreodata pus in dificultate din cauza unui sofer cu lipsa acuta de educatie civica si conduita preventiva!


de acord. Edy trebuie sa priceapa asta, sa se maturizeze si sa isi asume respoonsabilitatea faptelor sale. Asa cum si noi ar trebui sa ne maturizam si nu ii mai facem pe lupii moralisti, sa ne uitam mai intai la noi, si abia apoi la altii.
Propun sa incetam criticile pe ton dur acum, pentru ca altfel doar starnim polemici de dragul de a avea polemici.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR