Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Salut. Am luat un SH Opel Insignia Hatchback din Germania care este ok dar ma deranjeaza doua lucruri:
1) la trecerea peste denivelari sau bump-uri de limitare a vitezei, haionul scoate un zgomot metalic. Probabil ca se loveste de caroserie si nu stiu cum as putea sa rezolv asta. La Astra hatchback am rotit decat tampoanele alea de cauciuc astfel incat sa le indepartez putin mai mult de haion dar la Insignia nu se pot roti.
2) tot la denivelari consola centrala scoate scartaituri scurte care ma innebunesc

Daca ati avut si voi probleme astea, cum le-ati rezolvat ?
  • Loghin Reny

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Salut. La mine zgomotul era dat de polita-portbagaj. Eu am procedat la urmatoarea solutie de avarie:
am cumparat un set de suporti pasla mobilier la culoare (in cazul meu, alb) si am aplicat 2 pe partea din spate a politei si 4 pe suportul de plastic pe care sta polita.
Chiar daca pare o solutie "muncitoreasca" nu afecteaza in mod estetic masina dar mi-a rezolvat problema.
  • JakeGD

  • Mesaje scrise: 599
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Grandland X 2020
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Multumesc. O sa cumpar si eu acei suporti si voi pune chiar si la tamburii aia de plastic (nu stiu de ce nu au capetele invelite in cauciuc) care in mod normal ar trebui sa absoarba socul haionului pe caroserie.
  • noerror

  • Mesaje scrise: 119
  • Locatie: Timis
  • Masina: Insignia 2012
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2012

  • Mesaj Privat
JakeGD - marti am fost la reprezentanta sa rezolv problema cu greierasii din consola centrala.
Cu toate ca nu mi-a placut cum au lucrat, sau mai bine zis ce au lasat dupa ei, problema se pare ca e rezolvata.
Nu mai scartaie nimic la denivelari sau cand ma proptesc pe cotiera . Lucrarea a fost facuta pe garantie si au trebuit comandate ceva lucruri, nu stiu exact ce, dar avand in vedere ca problema e recunoscuta de Opel daca intrebi la ei poti sa afli ce folosesc pentru remediere.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Insignia
  3. Insignia A

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR