Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • raduburcea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Asa cum am scris lucrez sa aduc la stadiul de functionare un Kadett D din 1981. Problema majora pe care o mai am este conducta de frana, de la pompa in spate la roata din dreapta. Este ruginita, dar si sparta. Pierde tot lichidul. Cum as putea sa o inlocuiesc? nu am gasit sa o cumpar. Se potriveste de la alta masina sau alt model? Se poate confectiona din cupru sau alt material?
  • driver1977

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Vectra 2001 Z 1,6 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Poti folosi conducta de cupru de dacie in cazul in care nu gasesti altceva. Un mecanic priceput sau chiar tu daca ai cunostinte minime, si rezolvi problema.
  • raduburcea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Conducta de dacie are acelasi diametru si lungime? Mai am nevoie de trusa de bercuit si de capetii de la imbinare. Cel de la pompa il pot recupera, s-a desfacut, dar cel din spate nu il pot nici desface, s-a mancat si surubul, voi incerca cu un cleste autoblocant sa vad daca misca ceva. Am tot umblat la mecanici....m-au cam trimis la plimbare.
  • driver1977

  • Mesaje scrise: 46
  • Locatie: pitesti
  • Masina: Vectra 2001 Z 1,6 XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2006

  • Mesaj Privat
Masoara si tu sa vezi ce lungime iti trebuie si cauti la magazinele de piese auto. Eu daca îmi mai aduc eu bine minte am gasit o conducta putin mai lunga, dar mecanicul a facut cumva sa stea pe dedesubt fara sa taie din ea.
  • raduburcea

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Timis
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Problema este ca in timisoara nu am gasit un mecanic sa-mi faca o astfel de reparatie. Toti m-au trimis la plimbare....masina veche etc...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR