Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • raxel

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Aug 2013

  • Mesaj Privat
ce diferente apar intre motorul 1.7 110 cp si cel de 125 cp ? am auzit ca e diferenta ff mare la consum , diferenta care nu e justificata printr un plus de iutzeala sau fortza. am vorbit cu mai multe persoane si toata lumea tot alte pareri. multumesc
  • Turb0

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2012 A20DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Nu exista o diferenta de consum notabila; dealtfel producatorul declara acelasi consum pentru ambele motorizari.
Ca idee la un regim de condus mai grabit motorul de 110 cai consuma mai mult decat un 2.0TDI de 140 cai de la VW datorita submotorizarii usoare.
Eu as alege varianta de 125 cai fara sa stau prea mult pe ganduri.
  • sharky223

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2009 Z17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2013

  • Mesaj Privat
Eu am motorul de 125 CP pe Astra H(difera doar norma de poluare) si nu ii poti reprosa nimic nici la capitolul putere, nici la capitolul consum.

Asta este consumul mixt,cam 60% oras,dar daca stii cum sa conduci un diesel si nu schimbi la 1500-2000 RPM vei obtine un consum nemaipomenit.
  • alex.panciu

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z30DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2011

  • Mesaj Privat
nu compara astra h cu astra j....in primul rand e mult mai usoara astra h....trage mult mai bine si consuma mai putin.....

@raxel.....este diferenta de putere sesizabila,la consum nu este diferenta,masina este f.grea pentru motorul de 110 cai.....
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR