Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Nu numai in Ardeal , Cluj , Zalau .... cum vin tirurile de la dacia cu masina asa vin astia din strainatate cu ele
Skip ads

  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
http://www.autovit.ro/opel-astra-C30407716.html ce ziceti de asta ..
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
@IonutPatrascu, abosult toate masinile de pe autovit de provenienta straina, au in medie intre 100-250k km in plus lejer! Samsarii din afacerea asta traiesc, la ce pret crezi ca a luat el opelul ala din Germania, de o vinde cu suma asta in Romania? Am vazut si masini mai scumpe decat media pietii, cica cu km reali, dar la test aceeasi poveste. Acum in principiu o masina cu km multi nu are neaparat ceva, doar ca trebuie sa te astepti mereu la niste probleme ce pot apare! Stiu pe cineva cu un Land rover de prin 2002, are pe bord 250 000, reali vreo 500-600k km, si merge foarte bine. Ti-am recomandat Locan mcv sau break, 1.5 dci, luat direct de la proprietar, sunt multe, la un pret bun si km rezonabili!
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
http://www.autovit.ro/volks...lf-C30381744.html asa ceva ...?
Skip ads

  • ciotic

  • Mesaje scrise: 253
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Oct 2009

  • Mesaj Privat
dupa toate sfaturile date de colegii de forum, nu ai inteles nimic...nu exista asemenea masina din 2005, diesel adusa din germania cu 123.000km. eu mi-am cumparat anul trecut un astra h din 2004, adusa in tara in 2006-avea carte de service pentru cei aproape 2 ani si indica 90.000km...in doi ani petrecuti peste hotare. imagineazati ce se intampla in 8ani. masina aceea are minim 300.000km. ce-i drept nu km sunt importanti la o masina; conteaza foarte mult si cum a fost intretinuta si asta iti vei da seama doar testand masina. de exemplu intr-un an de cand am masina am facut 26.000km...si asta in Romania, mers doar in mini excursii si la munca. cel mia bine pentru tine ar fi sa rogi pe cineva sa mearga cu tine sa te ajute in alegerea masinii.....
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Stiu ca masinile diesel nu la gasesc sub 200.000 sunt constient ca km ala nu este real ce scrie acolo clar ! am inteles stai linistit
  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Ionut, uitate prin forum la sectiunea de vanzari, sunt si acolo masini bune pe budet-ul tau !
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Stiu ca sunt dar imi pare rau de masina colegului BOEING747 ... pacat probabil as fi fost multumit masina buna de incredere nu vreajeli dar....
Skip ads

  • vlad-OPC

  • Mesaje scrise: 1,080
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jan 2011

  • Mesaj Privat
Mai e G-ul lui dragosh84 ...vad ca mai multi colegi din CO au vrut un schimb cu masina lui... doar ca e benzinara.
Masini se gasesc , rabdare sa fie ! Fie care masina are cumparaturul ei !
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
http://www.auto.ro/opel-astra/1848097.html colegii ce ziceti de asta ?! Mie mi-a zis asa km reali desi ... intrata in tara in 2008 taxa platita si nerecuperata 101 caii vopsita bara pe fata stanga ca a luat un caine si cica radiatorul l-a shimbat acum ca era fisurat si in loc sa il lipeasca a preferat sa il schimbe ( s-a desprins din cauza din ce am inteles ce a zis " a frecat inter culer " sau ceva in gen ... deci nu a fost accident ) distributie schimbata la 100.000 cum zice el dupa km ce ii are masina dotari : AC, ABS, ESP, Navigatie, Pilot automat, Geamuri electrice , 10 Airbag-uri , Oglinzi electrice si incalzite, Inchidere centralizata , Comenzi volan CD MP3 Airbag Inchidere centralizata Cruise control Servodirectie Geamuri electrice GPS Computer de bord Oglinzi electrice Radio/CD
Comenzi volan imi puteti da o parere ca as vrea sa o iau ...! nu are carte service si facturi pe ce a schimbat ... e facuta la mecanic
  • seftaka

  • Mesaje scrise: 1,184
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2011

  • Mesaj Privat
Sa te invat ceva, poate stiai sau nu. Ai vazut anuntul are doua numere de telefon, iar daca le scrii pe google pe rand, vei observa ca exista mai multe anunturi de masini, deci tipul cu asta se ocupa, problema lui. Pari foarte nerabdator sa iei o masina, ideal ar fi sa gasesti una de la un proprietar, nu de la cei care vand masini ca forma de existenta.Parerea mea e ca a spus abureli, probabil a fost lovita in fata. Asta nu e chiar o tragedie, cat timp nu au sarit airbaguri, nu au fost afectate lonjeroane, etc! Daca a venit din Germania trebuie sa aiba carte servis neaparat, deoarece masina a fost noua. In Romania nu se respecta asta, nici eu nu am inscrise reviziile de cand e in Romania. Cauta masini aproape de tine, mergi neaparat cu un mecanic si tester, ca sa citeasca valorile, injectoare, turbo, dpf daca are. Masina ta o sa mearga zilnic destul de mult,
  • Asgard

  • Mesaje scrise: 222
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2011

  • Mesaj Privat
ai mai putea sa te uiti dupa skoda octavia, motor 1.9 sunt foarte reusite si cel mai important te incadrezi si la bani.
ps: incearca sa cauti masini cumparate din romania ramase in romania Smile adica bifeaza la cautare Tara origine : romania
Skip ads

  • XEP
  • Suspendat
  • 204 mesaje
  • din 19 Jun 2012
  • Astra 2005 Z16XEP
  • Buzau
  • XEP

  • Mesaje scrise: 204
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2005 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Masina a fost adusa si inscrisa anul asta (ITP 2015) . Omul din cate pare a tinut un pic la masina vad ca i-a pus folii. Oricum ceva s-a intamplat cu masina de o vinde asa repede. La 4000 de euro n-ar trebui sa ai pretentii de "masina noua". Daca esti foarte pretentios n-ai sa gasesti nimic sa-ti placa la banii astia.
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Masina ii inscrisa 2007-2008 nu stiu exact !1 nu e anu asta ...
  • pancone

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2013

  • Mesaj Privat
Esti cam nehotarat si cam "batut in cap" (nu o lua ca o jignire ca nu asta vreau sa fie,dar ti se potriveste perfect expresia)....
Daca intri pe Autovit ai mai multe criterii de cautare.Cele mai importante ar fii doua: tara de origine sa fie romania si sa fie primul proprietar!
Apoi mai ai selectezi sa fie pana in 4000e si ce criterii mai vrei tu!O sa gasesti o gramada de masini si fiind luate de noi din romania le poti verifica istoricul la serviceurile unde au fost facute reviziile!Ce e asa de greu?Sau vrei sa iti gasim noi masina?
Ca vad ca nici tu nu stii ce vrei!Ba vrei opel,ba logan,ba volkswagen....etc!
Nu te supara,ca toata lumea de aici vrea sa te ajute,dar esti si nehotarat si cu toate ca ti se explica unele lucruri tu pui in continuare aceleasi intrebari!
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
Asta e daca sunt " batut in cap " erau unele chestii de care vreau sa ma interesez si sa stiu ce iau nu te pune nimeni sa imi raspunzi daca nu vrei si nici nu te obliga daca ai citit tot ce scrie aici unii ziceau logan altii opel si a fost o singura data cand am arat un passat ... si am inteles din ce mi-au zis baietii nu te strofoca ca nu se merita...daca vrei sa dai un sfat bine daca nu tot bine ! Multumesc orcum !
  • Ionut.Patrascu

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
seftaka a scris:Sa te invat ceva, poate stiai sau nu. Ai vazut anuntul are doua numere de telefon, iar daca le scrii pe google pe rand, vei observa ca exista mai multe anunturi de masini, deci tipul cu asta se ocupa, problema lui. Pari foarte nerabdator sa iei o masina, ideal ar fi sa gasesti una de la un proprietar, nu de la cei care vand masini ca forma de existenta.Parerea mea e ca a spus abureli, probabil a fost lovita in fata. Asta nu e chiar o tragedie, cat timp nu au sarit airbaguri, nu au fost afectate lonjeroane, etc! Daca a venit din Germania trebuie sa aiba carte servis neaparat, deoarece masina a fost noua. In Romania nu se respecta asta, nici eu nu am inscrise reviziile de cand e in Romania. Cauta masini aproape de tine, mergi neaparat cu un mecanic si tester, ca sa citeasca valorile, injectoare, turbo, dpf daca are. Masina ta o sa mearga zilnic destul de mult,

Nu nu stiam asta e prima data cand aud asa ceva cu numerele de cautat pe google chiar nu stiam , multmesc mult voi tine cont de asa ceva !
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR