Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum
  • bogdan1969

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2011

  • Mesaj Privat
salutare! am schimbat la opelul meu vectra c 3,0 cdti burduful de la planetara din dreapta de la roata in service-ul de la FAUR. cand au montat planetara la loc din partea cu roata tot iesea afara! nu stiu ce au facut au zis ca e gata si astazi dupa cateva luni de la operatie am ramas cu masina in drum! motivul...am descoperit ca planetara din dreapta se invarte in gol in partea cu roata! acum intrebarea este cum o bag la loc singur deoarece sunt la mare distanta de civilizatie....undeva pe munte!multumesc anticipat pentru sfaturi! Embarassed
Skip ads

  • andreiodaniel

  • Mesaje scrise: 94
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 1.9 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2009

  • Mesaj Privat
e bine ca ai net.... opel asistance ..te ajuta, daca ai cardul de la ei sau search cu google...eu n as lasa un nemernic de mecanic no name sa si bage nasu in ea...doar in service ul de la opel am incredere chiar daca e mai scump!
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
Daca se invarte in gol planetara ;s-a dus iti trebuie alta, ori s-a rupt ,ori s-au stemuit canelurile.pe partea dreapta este mult mai ieftina si se schimba f usor nu mai golesti uleiul din c de viteza
  • bogdan1969

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2004 y30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am rezolvat singur cu o cheie de 18 si una de 32....am bagat planetara la loc! timp de remediere circa 2 ore!
Skip ads

  • mikyboy

  • Mesaje scrise: 5,735
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Insignia 2014 A20TDH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2006

  • Mesaj Privat
e posibil sa se fi rupt inelul de retinere sau s-a dus colivia. platforma si service. in Bucuresti ai service EDS al unui coleg de-al nostru care iti repara totul ca nou si calitate garantata...
  • ghitza349

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Vectra 2005 Z 19 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2013

  • Mesaj Privat
buna, imi poate spune si mie cineva care sunt cauzele pt care iti iese planetara ( am scimbat burduful acum o saptamana )
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra C/Signum

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR