Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C
  • andreiy

  • Mesaje scrise: 58
  • Locatie: Maramures
  • Masina: Corsa 2001 Y17D
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2012

  • Mesaj Privat
Buna,recent mi-am schimbat bascula din partea stanga fata,am dat intr-o bordura mai inalta cu vreo 15 km la ora si s-a indoit bascula si am schibato(inainte nu se auzea nimica) am fost cu ea la geometrie,nu am bagat se seama in acea zi de faptul ca scartaie/huruie,se aude la viraje (cam 70% dintr-o tura de volan) in timp ce acelerez,daca iau viraju fara sa acelerez nu se aude nimica.Din cate am citit eu ar putea fi rulmentu de la planetara,placutele sau caseta de directie.A mai avut careva probleme/a gen? Multumesc.

Opel corsa C 2001 1.7 DI
  • IonFive

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mai 2013

  • Mesaj Privat
Normal ar fi trebuit sa verifici tot ce ai pe partea stanga in momentul cand ai schimbat bascula. Asa se face, este normal sa iti bata ceva cand ai dat cu ea in ditamai bordura de ti-a strambat bascula.
Scatzaitul poate sa fie de la o alta piesa stramba, care este supra-solicitata cand iei curba. Mai bine o duci la verificat in toata zona aia, ca sa nu dai in altele pe urma.
  • raven11

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2010

  • Mesaj Privat
Asa am patit si eu, tot de la o bordura si am fost la mecanic de am verificat tot sistemul directie, franare etc Iti recomand si tie la fel
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Corsa
  3. Corsa C/Combo C

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR