Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Salut,

In prezent detin un opel astra j din 2010 cu motor a14xer. Masina vine stoc cu unitatea de radio CD300 si acel display mic (numit tis). Doresc sa-i motez un display mare monocolor(GID ). Am incercat sa-l conectez si sa-l programez insa fara succes(nu este detectat de aparatul de programat).
Suspectez ca de vina e cablajul. Asa ca rog pe oricine are un Opel astra j din 2010 de preferat cu motor de 1.4 benzina nonturbo (A14XER) si detine din fabrica un CD400 cu display mare monocolor sa-mi faca poze la mufele ce intra in radio si display. Ma intereseaza sa vad ce culoare au cablurile/pin si sa ma asigur ca nu difera ordinea pe masina mea. De asemenea daca este cineva dornic sa-mi furnizeze schema cu cablajul pentru un CD300 , CD400 si display aferent per unitate ar fi perfect(din pacate versiunea mea de TIS nu detine scheme si pentru astra j).

Numai bine,
Cornel
Skip ads

  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
de unde ai luat CD 400 ? si cat ai dat pe el .....te curioziate intreb
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
UK. Toata distractia CD400 + display GID a fost 700 lei (cu transport cu tot).
  • burtal

  • Mesaje scrise: 904
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2011 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Aug 2010

  • Mesaj Privat
cam scump zic eu .......daca tot te-ai apucat mai bine bagai un 2 DIN din alea cu de toate ca saorma Smile
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,718
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Scump 700 de lei ? Dar daca si-l punea din fabrica cu cateva sute de euroi cum era ?

CristianTM.
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
OEM e una si aftermarket e alta. Am avut pe vectra C aftermarket. Dupa un timp se blockeaza, display-ul abia se vede ziua , touch screen e de toata jena(si pe dacia logan ce au pus e de 3 ori peste). Am pus OEM dupa un timp ca deja era durere de cap.

Prefer OEM pentru ca e OEM si am certitudinea ca nu am surprize dupa. Chiar daca e durere de cap cu programarea ,cablajul si pretul.

O solutie cum zici tu aftermarket e de la 1500 lei pana la 4500 lei + adaptoare comenzi volan. Nu stiu daca iesi castigat. Si tine minte ca pierzi meniu de configurare audio/timp/masina/clima (unele modele de la 2300 au asa ceva. Insa pretul...).

In final fiecare alege dupa plac si buget.
  • cornel18

  • Mesaje scrise: 541
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2010 A14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2010

  • Mesaj Privat
@CristianTM: am conectat atat display-ul cat si unitatea pe masina. Se aprind luminile de fundal, Display-ul doar la contact si zice Locked. Butoanele nu par sa mearga insa accepta sa bag CD fara sa-l scoata. Ti-am trimis si un PM. Sa ma anunti cand sa-ti fac o vizita.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra J

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR