Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire
  • Wiz_KeeD

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor,

Am intampinat o serie de probleme la masina printre care aceasta a umplut paharul si am zis ca dau masina spre vanzare la piese sau fier vechi

Totusi am zis ca inainte sa ma ambalez prea mult sa apelez la niste oameni care se pricep sa dea cu parerea pentru ca singur degeaba dau verdicte in necunostiinta de cauza

Furtunul care iese din vasul de expansiune si intra in radiator, intra printr-un "mustiuc" de plastic care s-a rupt, nu am nici o idee daca se poate lipi sau daca trebuie cumparat radiator cu totul dar in cazul in care este o solutie costisitoare voi mai deschide un topic cu vanzare/dezmembrare pentru ca mi-a ajuns Smile

Opel Vectra A, '93 C16NZ - fara aer conditionat
Alte dotari (daca sunt relevante):
- ABS, Trapa Electrica 2 pozitii, Proiectoare, Servodirectie, geamuri electrice fata

Apreciez orice fel de sugestie si va multumesc pentru atentie

P.S Tin sa mentionez ca nu doresc o solutie de lunga durata, 6 luni de zile ar fi deajuns pana cand pot sa scap de pacostea asta mica, insa un drum scurt ici-colo mai prinde bine


  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
uscat bine, curatat cu ceva diluant, si pui o lingura de poxilina pe acolo. Daca rezista, dai sa mearga asa cu ea. Poate ai norocul sa uiti de problema, Wink
  • Wiz_KeeD

  • Mesaje scrise: 61
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Salut Florin,

Multumesc mult pentru raspuns, poxilina zici? Nu am avut contact cu asa ceva, eu ma gandeam la poxipol initial.Vre-o sugestie de brand, de unde se ia, cum se aplica, cat cum etc?

O zi cat mai buna!
  • kinderasu

  • Mesaje scrise: 1,613
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Ar mai fi pe langa poxilina , plastic topit dar ai de demontat radiatorul.
Mergi pe poxilina apoi de cumparat ... Prin supermarketuri.
Ai incercat sa vezi cat e 1 radiator sh?
Cel vechi il poti sa la fier vechi si mai recuperezi din paguba.
Tine cont ca pe acolo trec de la -25 pana la 100 grade ... Plasticul se mai caseaza in timp.
  • AIin

  • Mesaje scrise: 558
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2003 z16se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Mar 2012

  • Mesaj Privat
un stut de chiulasa de dacie infiletat cat se poate in gaura aia, iar apoi facut manson de poxilina.

poxilina este insusi un brand. se taie din baton si apoi se muleaza in mana ca o plastilina, aplicandu-se ca un manson in zona cu probleme. se lasa sa se usuce si gata. vezi ca scrie in prospect la ce temp rezista, in cat timp se uzuca si alte astfel de detalii.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Racire

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR