Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina
  • djboyy

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Va salut colegi..am rasfoit la topicuri pe for7m dar nu am gasit nimic despre problema mea si anume de 2 zile imi merge clima adica aerul cald, sufla intr-una chiar daca opresc modulul de comanda pentru ea, continua sa mearga nu raspude la nici o comanda doar aceea sa sufle..jos, in fata, sus si in fata . etcetera..dar nu se mai oprestre si nu stiu ce sa mai fac ca e enervant face zgomot ca e cuplat pe 9 banuiesc maxim...de aceea va rog sa ma ajutati cu o metoda sa fie vreo siguranta ceva sau...
  • mihay_only

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Galati
  • Masina: Vectra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2011

  • Mesaj Privat
incearca sa scoti panou care are butoanele si uitate pe la mufele alea in spate poate e vreouna iesita,se da usor jos scoti rama de deasupra si are 4 surubele parca,daca is la locul lor toate ,poate fi si panoul ala defect era bun daca aveai unu de proba
  • catalinpav66

  • Mesaje scrise: 759
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z30dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2008

  • Mesaj Privat
djboyy a scris:Va salut colegi..am rasfoit la topicuri pe for7m dar nu am gasit nimic despre problema mea si anume de 2 zile imi merge clima adica aerul cald, sufla intr-una chiar daca opresc modulul de comanda pentru ea, continua sa mearga nu raspude la nici o comanda doar aceea sa sufle..jos, in fata, sus si in fata . etcetera..dar nu se mai oprestre si nu stiu ce sa mai fac ca e enervant face zgomot ca e cuplat pe 9 banuiesc maxim...de aceea va rog sa ma ajutati cu o metoda sa fie vreo siguranta ceva sau...

Este defect regulatorul de turatie al aerotermei, este in scurt de aceea nu se mai opreste
Daca scoti mufa din regulator se va opri aeroterma. Regulatorul se afla deasupra pedalei de acceleratie, infipt in blocul de climatizare , fixat cu doua suruburi.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Motoare Benzina

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR