Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G
  • remus-gabriel

  • Mesaje scrise: 319
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Am cumparat un astra g hatchback (din semnatura) de la un cunoscut, imi place dar are o singura chestie. Am roti cu 4 prezoane.
Tipul a scos cate un prezon de la fiecare roata, zice el, dar nu stiu ce sa cred, ca ar fi fost prezon cu antifurt si ca nu mai avea cheie și s-a gandit la o pana ceva, nu poate scoate rotile. Ma rog, asta e, in rest e ok masina.
Am mers vreo 60m km ieri dar vreau sa stiu daca e bine sa mai merg asa cu ea pana luni, marti cand fac rost de prezoane. Am si jante din aluminiu sau carbon, nu am sesizat f bine, oricum nu sunt tabla si am observat ca acolo unde lipseste prezonul, parca s-ar sprijini gaura din janta pe un fel de bavura cu filet din fuzeta. Și cam cat ar costa?
Multumesc mult.
  • z16xep

  • Mesaje scrise: 259
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2006 z17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Daca ai jante de carbon ( ceea ce e cam tras de par, deoarece ar valora jantele mai mult ca masina) ideal ar fi sa ai 3 suruburi de antifurt ca na tentatia e mare la asemenea jante.Ar trebui sa iti faci rost cat mai repede de prezoane deoarece le vei forta pe cele existente si este posibil sa se rupa/sau sa se deformeze gaura la jante. Un prezon costa in jur de 5 lei nou. Daca ai shrott in zona le iei pe gratis, ca si asa nu tin aia prezoanele sa le vanda.
Bafta.
  • mafiozzo

  • Mesaje scrise: 309
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jul 2010

  • Mesaj Privat
nu cred ca ar avea ceva....insa indicat ar fi sa cumperi 4 prezoane.. nu cred ca-s f scumpe
  • vallyku

  • Mesaje scrise: 197
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2003 y17dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2009

  • Mesaj Privat
dai o fuga la dezmembrari,ai luat 4 prezoane,dai 5 lei pe ele si gata,sau daca vrei cu antifurt,poate ai noroc si gaseste acolo cu tot cu cheie si ieftin,ca doar e perioada de recesiune,nu?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra G

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR