Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie
  • bogdanrauta

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 1994 x12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Salut,
am o corsa b 1.2 din 1994 ,
Are lonjeroanele ruginite, cel din stanga afectat destul de rau as putea spune ,
Pragul stanga este gaurit, etc.
As vrea sa mi recomandati un tinichigiu care poate rezolva problema asta, in Bucuresti ,
Eu am fost la unul care mi-a zis ca nu se baga la asa ceva , ca dureaza mult , sau ca m-ar costa prea mult, nu stiu ce sa zic ..
Din ce am citit pe forum am inteles ca se poate suda / reface lonjeronul , ce am gasit prin dezmembrari erau deja ruginite..in acelasi timp unul nou cred ca ar costa mult prea mult , tinand cont ca masina a costat 600 de euro.
Merci
Bogdan
  • remus-gabriel

  • Mesaje scrise: 319
  • Locatie: Teleorman
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Nu se poate spune ca nu se rzolva. Tinichigiul la care ai fost si a zis asa, ori ii este lene, ori nu a reparat decat mici zgarieturi si indoituri pana acum deci nu se pricepe. Unii stiu sa reconstruiasca lonjeroane si pedaliere din tabla, etc. Cauta un tinichigiu bun. Nu ar fi rau nici un lonjeron nou. Atunci ar fi usor si pt un tinichigiu sa nu mai stea sa modeleze unul din tabla. Chiar daca va costa ceva bani o piesa noua, tot iesi mai ieftin decat sa arunci masina si sa cumperi alta
  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Caroserie

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR