Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • vicogeo

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
Va salut,

in urma unui "accident" stupid m-am ales cu portiera dreapta infundata (langa stalpul central) si trebuie reparata/revopsita Ei, de la service miau spus ca (daca vreau) trebuie sa cumpar, pe langa bandoul negru, si emblema "ELEGANCE" ca cica cea existenta nu se mai poate aplica.

Cum habar nu am cum se prinde aceea emblema am rugamintea sa-mi spuneti daca este necesar sa o cumpar sau pot sa o lipesc pe cea veche. De mentionat ca nu a fost avariata emblema.


Multumesc anticipat.
  • LEXXX

  • Mesaje scrise: 1,019
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Si cea veche era fixata prin lipire, eu zic sa o lasi fara si sa o lipesti dupa aceea cu un lipici pe baza de rasini epoxidice.
  • vlazduhu

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1998 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2006

  • Mesaj Privat
un pic pe langa topic dar nu cred ca e mai rau decat sa deschid o noua discutie.

Am observat azi, cand am luat masina de la service, ca imi lipsesc si mie ambele embleme de pe bandou, la o Astra G. Tot ELEGANCE scria pe ele, daca are vreo importanta. Masina a stat mult pe troruar si nu pot sa bag mana in foc ca le avea cand am dus masina in service, plus ca am incredere in cei de acolo. In fine, ei mi-au zis ca nu au umblat la masina, dar ca ar putea sa se intereseze de niste preturi, etc.

Intrebarea mea este: am sanse sa gasesc asa ceva la dezmembrari? (raspunsul firesc ar fi "da, pentru ca acolo s-au dus si alea pe care ti le-au furat tie..."). Si daca da, aveti idee cam cat costa? Repet, Astra G. Nu prea conteaza ce scrie pe ele, pana la urma.
  • vicogeo

  • Mesaje scrise: 130
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2007

  • Mesaj Privat
LEXXX a scris:Si cea veche era fixata prin lipire, eu zic sa o lasi fara si sa o lipesti dupa aceea cu un lipici pe baza de rasini epoxidice.


Multumesc,

am dat comanda si la emblema respectiva(vreo 44.5 RON), dar o sa o cer pe cea veche sa nu ma tzepuiasca zicand ca a cumparat una noua si sa o lipeasca pe cea veche.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR