Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B
  • sorzafiB

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Salut,

Am o Zafira B din 2005 si de ceva vreme nu mai vrea sa isi opreasca ventilatorul de la aeroterma. Trebuie sa ii iau borna pentru ca altfel ramane peste noapte fara curent. Avea o functie de deschidere geamuri din telecomanda cheii dar nu mai executa aceasta comanda. Am fost la doua unitati service, primul a spus,,ma dau batut, nu am ce sa ii fac,, iar la o reprezentanta raspunsul a venit scurt,, trebuie resoftata cheia,, Nu am nici o eroare in bord si face la fel si cu a doua cheie. Nu cred ca s-au stricat amandoua.
Va rog sa ma ajutati cu o schema electrica a masinii, un sfat competent mi-ar prinde foarte bine.
Multumesc.
  • deleted-46863

  • Mesaje scrise: 439
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2010

  • Mesaj Privat
daca nu poti descarca de pe forum manualul de reparetii sa vedem cum ti-l trimit pe email , ai acolo tot ce -ti trebie
  • tavi_73_tax

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Tecuci
  • Masina: Zafira 2006 Z 19 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Primul pas ar fi sa te duci la un service sau la un baiat priceput si sa o pui pe tester. Ne spui si noua ce ai constatat!
  • insignia

  • Mesaje scrise: 724
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Signum 2005 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2009

  • Mesaj Privat
ai climatronic?
daca da,...atunci este defetc regulatorul de trepte...
  • sorzafiB

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Intrebarea e unde gasesc un baiat priceput? Am fost deja la doua service auto si ....

Da are climatizare automata. Dar ce legatura are regulatorul de trepte cu inchiderea/ deschiderea geamurilor laterale din telecomanda? Pentru ca aceasta functie a devenit inactiva cam in aceeasi zi in care am avut surpriza sa constat ca ventilatorul nu se opreste.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Zafira
  3. Zafira B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR