Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • Dytzu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Sep 2013

  • Mesaj Privat
Salut tuturor pe langa faptul ca masina merge rau adica nu trage, afuma si e foarte zgomotoasa mai nou azi am observat ca daca schimb undeva dupa 3500 de ture se aprinde masinuta cu cheia cum scad turatia se stinge. am incercat sa gasesc pe forum cauza dar pot fi o groaza , egr curatat, bujiile sunt schimbate aproximativ acum 10000, admisia curatata pe tester nu da decat o eroare P0500 , ma puteti ajuta cu o cauza mai exacta unde sa caut mai exact ?
  • andrey16

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Un tester la reprezentanta ar trebui sa spuna exact problema.
Am avut si eu o problema similara,dar peste 4000. Problema a fost ceva supapa magnetica de control presiune turbo (parca asa ii zicea). 530 lei cu manopera cu tot.
  • ianys_andrey

  • Mesaje scrise: 279
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Las o ca isi revine singura.Sterge erorile cu "agrafa" si las o asa.E normal sa ti apara daca mergi cu ea ca un benzinar.Crezi ca ai putere mai mare daca schimbi la 4000?

Problema asta e din sectiunea "Asa face toate".

Bafta!
  • andrey16

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Astra 2011 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2013

  • Mesaj Privat
Macar de ai fi citit,poate intelegeai ce am scris. Problema a aparut datorita unei supape defecte,nici decum turatie prea mare. Daca te informezi un pic,vei afla ca se poate tura pana la 5000,,iar daca o turez cateodata mai mult si ar face cum zici tu,atunci cred ca mai bine ne scapam de motoarele astea.. Am aflat de problema asta pt ca am vrut eu sa testez ceva si de aia am turat-o.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR