Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett
  • suetonius

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Kadett 1987 EEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Cumpar urgent ax cu came pentru Opel Kadett E, 13 nb, caroserie 33, fabricatie 1987, 60 CP, 1287 cc; eventual tot ansamblul, pana la chiuloasa.
Adresa de e-mail: grig_48@yahoo.com
Skip ads

  • florinianc

  • Mesaje scrise: 1,600
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2006 Z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Gasesti nou pe Febi sau echivalente. Suma ar fi in jur de 500 ron. febi5974
  • suetonius

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Kadett 1987 EEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns. Am gasit nou cu 360 ron. Cu manopera si schimbatul (obligatoriu, spune mecanicul) uleiului as trece de 600 ron. Masina nu are viitor. O pastrez pentru mici transporturi in oras si nu vreau sa investesc prea mult. Optez pentru unul din dezmembrari. Inca odata, multumiri.
  • suetonius

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Kadett 1987 EEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Ii rog pe cei care au mai schimbat axul cu came sa-mi dea cateva detalii. Daca as cumpara unul nou, ar trebui facut ceva la el sau la piesa in care este montat? Mecanicul mi-a spus sa-i aduc ax cu came. I-am spus ca o sa cumpar unul nou si atunci mi-a spus ca ii trebuie si carter nou. Nu prea am incredere in ceea ce spune.Ma duceam la el pentru alte interventii, dar acum a desfacut motorul si nu pot sa plec cu masina de la el. Va rog sa-mi dati cat mai multe lamuriri. Multumesc
Skip ads

  • suetonius

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Kadett 1987 EEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Cu scuzele de rigoare, revin cu o intrebare: de la ce alt model de Opel se potriveste axul ca came la motorul 13 nb?
Multumesc.
  • Dr.Opel

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1984 13N
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu prea vad de ce carter (adica baia de ulei) nou. N-au nicio legatura una cu alta. Cel mult simeringul de distributie, garnitura de capac culbutori. Nu cred ca merita ax nou, ci doar unul de la dezmembrari - piesa verificata la cumparare cu mecanicul - (Kadett D, Kadett E, Corsa A, masini care au avut motoare 13 NB).
  • suetonius

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Kadett 1987 EEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Pt Dr.Opel. Multumesc mult pentru raspuns. Prin ceea ce mi-ati comunicat largesc aria de cautare.
  • suetonius

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Kadett 1987 EEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Pt. administrator: Scuze, din greseala am solicitat incetarea urmaririi acestui topic. Anuntul ramane valabil, ca si urmarirea lui.
Multumesc.
  • varu_vyyp

  • Mesaje scrise: 84
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Kadett 1987
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Oct 2011

  • Mesaj Privat

Daca asta i ce cauti, 300 de ron toate. fara electromotor al i 100 ron

cutia o dau cu 150
  • suetonius

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Kadett 1987 EEC
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2010

  • Mesaj Privat
Motorul din poze nu este 13 NB. Am vorbit cu varu_vyyp la telefon. Ii multumesc pentru raspuns si postare.
Intre timp, am gasit axul cu came cu carter, culbutori, tacheti la firma de dezmembrari Autoglobal Buzau. Multumesc si pe aceasta cale dlui Constantin, patronul, pentru modul in care m-a ajutat in aceasta problema.
De asemenea, vreau sa-i multumesc dlui Nedelcu Radu, patronul unei alte firme de dezmembrari din Buzau, pentru sinceritate (mi-a comunicat telefonic, personal, ca axul pe care il avea de vanzare nu era la calitatea ceruta). Rog administratorul sa admita acest mesaj in forma aceasta, pentru a se vedea ca exista reale posibilitati de rezolvare a problemelor si, lucru foarte important, oameni cu caracter de care este mare nevoie la noi. Salutari tuturor.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Classics
  3. Opel Kadett

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR