Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
E vorba de un Astra F '98 , cu 222.000km la bord ... troncane toata partea din spate la gropi,denivelari,etc. Embarassed Rotile sunt 175/70/R13, deci nu e de acolo ..... sa schimb telescoapele ? Daca da, cam cat costa un set ? Confused
Skip ads

  • sandumbogdan

  • Mesaje scrise: 887
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pot si si bucsele de la puntea spate de vina.
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
telescoapele - apesi puternic pe masina si vezi cum isi revin, daca se balancane (sus-jos) atunci sunt cam duse. Apasa puternic si vezi ca daca e de la ele ar trebui sa troncane putin.
bucsele - o ridici pe elevator si cu ranga verifici rigiditatea.

nu stiu la astra, dar la vectra mai sunt unele la bara stabilizatoare ca pot sa faca probleme
  • Thanatos

  • Mesaje scrise: 1,108
  • Locatie: constanta - dk
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2004

  • Mesaj Privat
verifica si toba
Skip ads

  • eu
  • ***
  • 713 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 713
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
Gasesc in tis daca pentru vectra A bucsele punte spate sunt de metal sau de teflon (camasa exterioara)? Sau trebuie sa merg la service sa vad? Am cautat in tis dar nu am gasit Embarassed Poate n/am cautat bine. Daca gasiti voi ...
  • solver

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Bistrita
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Si eu am aceeasi problema si am verificat bucse, telescoape, toba, portbagajul se inchide bine (nu are joc daca trag de el), roata de rezerva e bine prinsa am inceput sa ma gindesc la plasticuri dar si alea daca le apas par destul de bine prinse. Ce as mai putea sa verific?
Am impresia ca si usile s-ar putea sa sune dar nu stiu cum sa le verific (de inchis se inchid usor si nu par sa aiba joc dar....?). Very Happy
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Hmm telescoapele nu sunt , m'am tot lasat pe ele si nu troncane , fac doar sâsâitul ala cum revin pe ulei Cool de oscilat nu oscileaza , doar foarte putin... maine verific si roata de rezerva , cricul.. n'am inceput verificarile cu acestea ca mi'a fost lene sa scos subwooferul , firele Razz
  • eu
  • ***
  • 713 mesaje
  • din 15 Jun 2004
  • Astra 2006 Z16XEP
  • Bucuresti
  • eu

  • Mesaje scrise: 713
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2004

  • Mesaj Privat
vezi si bancheta din spate... la mine troncanea din cauza banchetei.
Skip ads

  • sbirlut

  • Mesaje scrise: 140
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Vezi tetierele (daca ai in spate) la mine "batea" o tetiera. Mi-a trebuit destul de mult sa imi dau sema ce bate, acuma ramine de rezolvat Question (momentan am dat-o jos Very Happy )
  • marius radu

  • Mesaje scrise: 429
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2004

  • Mesaj Privat
La mine (vectra A) tronca-tronca din spate - cablul de la frana de "mana" trece pe langa puntea din spate shi se bifurca pt. cele doua rotzi. La bifurcatzie este o piese mai mare de metal shi poate lovi puntea la denivelari... Incearca.

Succes!
  • Cali...nV6

  • Mesaje scrise: 519
  • Locatie: Cluj-Napoca
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Apr 2004

  • Mesaj Privat
poate sa bata si plafonul in spate
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Ok am facut o inspectie si troncãne din multe locuri Very Happy Tetiere spate,plafonul din plastic de la portbagaj , si inca mai caut Laughing
Skip ads

  • CatalinE

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2004

  • Mesaj Privat
verifica sa ai si pneurile umflate in mod corespunzator (adica dreapta spate sa nu aiba alte presiune decat stanga spate)
  • Mr.hat

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Oct 2004

  • Mesaj Privat
mie imi troncane placuta cu numere+suportu de care ii prinsa Very Happy
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
mie imi troncane tot in partea din spate. culmea e ca daca duc pe cineva si se pune in spate pe bancheta sa terminat cu zgomotu. vedeti ca sub scaunele rabatabile spate sint doua surube care prind scaunele pe dedesupt. daca sint rupte alea atunci troncane scaunele . asta e de ar fi noua nu as avea ce comenta.
  • wtf

  • Mesaje scrise: 96
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Nov 2004

  • Mesaj Privat
mirciulica a scris:mie imi troncane tot in partea din spate. culmea e ca daca duc pe cineva si se pune in spate pe bancheta sa terminat cu zgomotu. vedeti ca sub scaunele rabatabile spate sint doua surube care prind scaunele pe dedesupt. daca sint rupte alea atunci troncane scaunele . asta e de ar fi noua nu as avea ce comenta.


Exact la fel face si la mine dupa ultima inspectie ..... troncane din spate , cand e lume pe bancheta nimic ........ dar la mine acele suruburi in jurul carora "pivoteaza" scaunele nu sunt suruburi , sunt nituite la capat Confused
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
alea nituite, alea's. daca sa rupt nitu atunci bate fier pe fier sau daca e rupt plastucu atunci bate la fel. ideea e sa schimbi cu totu surubu ala. de fapt e un surub care intra intr-o chestie de plastic care intra mai departe in scaun. e ideea e ca surubele alea se pot monta sau demonta doar de sub masina. deci urca pe o rampa. vezi dupa ce le schimbi pe alea daca mai bate
  • bogdann

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: cluj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Mar 2005

  • Mesaj Privat
la fel am si eu la vectra troncanit
telescoapele bucsile is ok.
plasticurile suna cu toate ca si mie mi se pare ca is bine prinse
in usi am mai auzit ca se misca ceva si vezi poate ti-s destranse surubirele de la scaunele din fata
  • mirciulica

  • Mesaje scrise: 78
  • Locatie: baia mare
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2005

  • Mesaj Privat
la mine sa oprit troncanitu dupa ce am schimbat niturile alea de care v-am povestit. incearca si tu bogdane.
  • Sezran

  • Mesaje scrise: 1,183
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jun 2004

  • Mesaj Privat
eu a scris:Gasesc in tis daca pentru vectra A bucsele punte spate sunt de metal sau de teflon (camasa exterioara)? Sau trebuie sa merg la service sa vad? Am cautat in tis dar nu am gasit Embarassed Poate n/am cautat bine. Daca gasiti voi ...



e cam tirziu, abia acum am citit. cind am schimbat eu bucsele nu aratau deloc a metal. pareau a fi din ceva plastic, albe.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR