Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare
  • baiku

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
A apelat cineva la serviciile uta expert pentru reconditionari casete de directie ? Am sunat la ei si mi-au spus pretul surprinzator de doar 400 de lei pentru reconditionare la o astra g (fara transport, demontat, montat, geometrie). Surprinzator pentru ca pe unde m-am mai interesat am aflat de sume de la 800 de lei in sus. Idei ?
Skip ads

  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Salut! am 3 casete de directie reconditionate (megane 2, octavia 2 si laguna 1) la un nene din Iasi. cost intre 250 si 400 ron de la o caseta la alta. Deci pretul mi se pare relativ OK. Probabil daca te-ai duce cu masina la ei ai elimina costurile de montaj si transport.
Pt 800 RON iti cumperi 4 casete SH sau o caseta aftermarket noua cu montaj in service autorizat si 2 ani garantie.

Succes!
  • baiku

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Multumesc pentru raspuns, problema e ca nu am cand sa ajung cu ea la service-ul respectiv din cauza serviciului asa ca ramane curieratul. Sper doar sa iasa cum trebuie la final.
  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Sfatul meu este sa te gandesti la o varianta sa faci lucrarea 100% la ei inclusiv unghiurile. Daca apare vreo problema dupa aia sa nu spuna ca e de la montaj sau alte prostii.

Inainte sa o duci la repara iti recomand sa iei in calcul si o varianta SH.

Succes!
Skip ads

  • baiku

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
M-am gandit la sh, dar cine stie cat o tine si aia. Din ce m-am interesat, cele sh se gasesc cam pe la 100 euro, deci tot cam pe acolo se invarte suma de bani.
  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Am intrebat acum 1 luna in Iasi la dezmembrari si cerea 200RON. Eu cred ca mai negociam ceva de acolo. Daca nu gasesti sub 100 euro atunci nu se justifica SH si mai bine mergi pe varianta reconditionare.
  • baiku

  • Mesaje scrise: 77
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Pai pe reconditionare o sa merg, chiar daca platesc mai mult. Nu-mi place sa risc aiurea pentru 2-3 sute de lei.
  • liviucon

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Nu vreau sa ma bag aiurea dar am gasit o firma in Targoviste care reconditioneaza casete profesional zic eu, din ce am vazut in poze si citit, iar preturile incep de la 1000 de lei si urca. Eu am nevoie de reconditionarea casetei dar daca pretul real este de 100 € , atunci pe ce vor aia 1000 lei? Intr-adevar, ziceau ca duci masina la 9 si la 16 o ridici gata facuta ( demontare, curatare,reconditionare,vopsire,montare si geometrie) oare cu toate operatiunile astea sa se ridice la 1000 + ?
Skip ads

  • georgerusu

  • Mesaje scrise: 196
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Aug 2011

  • Mesaj Privat
Probabil ca 1000 ron sau mai mult se justifica la casete d directie de generatie nou cu asistenta electronica si mai stiu eu ce alte minuni. Pentru o caseta de vectra B ar fi absurd pentru ca o cumperi noua cu 2 ani garantie si cu montaj in service autorizat. nu mai spunem ca poti sa mergi pe o varianta low cost si toata treaba te ajunge 5-600 lei.
  • deco2xavi

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2014

  • Mesaj Privat
ude se poate repara caseta de directie pentru opel astra h in iasi rod pe cineva care stie sa ma indrume si pe mine multumesc
  • buldozer2

  • Mesaje scrise: 738
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2014 A14NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Feb 2011

  • Mesaj Privat
liviucon a scris:Nu vreau sa ma bag aiurea dar am gasit o firma in Targoviste care reconditioneaza casete profesional zic eu, din ce am vazut in poze si citit, iar preturile incep de la 1000 de lei si urca. Eu am nevoie de reconditionarea casetei dar daca pretul real este de 100 € , atunci pe ce vor aia 1000 lei? Intr-adevar, ziceau ca duci masina la 9 si la 16 o ridici gata facuta ( demontare, curatare,reconditionare,vopsire,montare si geometrie) oare cu toate operatiunile astea sa se ridice la 1000 + ?


Cel de la targoviste ce se ocupa de reconditionari este userul trami de pe forum! Eu ca pretul de 1000 de lei este un pret corect avand in vedere ca in banii aia intra reconditionarea propriuzisa, demontare remontare, lichid servo, burdufe noi si geometrie iar baietii lucreaza foarte profi si ai si garantie 18 luni in banii aia! Eu am fost la iei cu o vectra c pentru ca aveam aveam niste zgomote pe fata si credeam ca imi bate caseta iar domnul trami m-a refuzat elegant zicandu-mi ca nu e de acolo problema si ca nu mi-o face ca dau banii degeaba, si chiar a avut dreptate!
  • mariusdd

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2009 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jun 2014

  • Mesaj Privat
Salut domnilor, pentru Bucuresti se recomanda un service de reconditionat? A reconditionat cineva vreo caseta si in capitala? Pret...rezultate?
Skip ads

  • colonna

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2018

  • Mesaj Privat
Buna ziua! Recomand Tureal din Bucuresti. A mea curgea si facea si galagie. Am facut caseta la ei acum aproape 2 ani fara probleme. Garantie este, 24 de luni ... . Au facut masina in aceasi zi cu tot cu geometrie, nu am mai avut probleme cu directia de atunci.
  • colonna

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2018

  • Mesaj Privat
ca pret, in jur de 1000 de lei .. dar cel mai bine sunati la ei.
  • bibu16v

  • Mesaje scrise: 6,451
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Astra 1995 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2016

  • Mesaj Privat
Știe cineva @trami mai recondiționeazã casete de direcție? Site-ul trami.eu nu mai este al lui, e scos la mezat...
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Trenul de Rulare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR