Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare!am masina din semnatura si vreau sa pun tempomat pe ea.nu e problema de swicht ambreiaj si maneta tempomat ca astea sunt deja gasite.problema ar fi activare am inteles cu Tech-2 sau Op-com.stie cineva prin Drobeta daca gasesc aceste testere? e posibil ca masinile cu motor Z14XEP,versiunea facelift,90cp, sa aiba tot ce le trebuie (cablaje, led verde bord)? as cumpara maneta si switch-ul dar mie frica ca nu am ce face cu ele daca nu am cablajele facute.a pus cineva asa ceva pe un astra h Z14XEP dupa an 2007 incoace?rog postati ceva fotografii cu acel switch de ambreiaj!cand am fost sa cumpar masina am trecut pe la CristianTM si iam facut o mica verificare.el spunea anul trecut ca ce mai pot pune eu pe masina ar mai fi acest pilot automat,chiar daca nu am modul REC in portbagaj.probabil a vazut el ce a vazut pe acolo.orice completare,sfat mi-ar fi foarte utile!multumesc anticipat.
  • gena09wow

  • Mesaje scrise: 467
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2018 B14 NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2011

  • Mesaj Privat
Eu am montat pe masina din semnatura si are mai multe avantaje decat dezavantaje.
Recomand montarea pentru cine nu are si se poate.
  • left-adi

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Dec 2013

  • Mesaj Privat
litian28 a scris:salutare!am masina din semnatura si vreau sa pun tempomat pe ea.nu e problema de swicht ambreiaj si maneta tempomat ca astea sunt deja gasite.problema ar fi activare am inteles cu Tech-2 sau Op-com.stie cineva prin Drobeta daca gasesc aceste testere? e posibil ca masinile cu motor Z14XEP,versiunea facelift,90cp, sa aiba tot ce le trebuie (cablaje, led verde bord)? as cumpara maneta si switch-ul dar mie frica ca nu am ce face cu ele daca nu am cablajele facute.a pus cineva asa ceva pe un astra h Z14XEP dupa an 2007 incoace?rog postati ceva fotografii cu acel switch de ambreiaj!cand am fost sa cumpar masina am trecut pe la CristianTM si iam facut o mica verificare.el spunea anul trecut ca ce mai pot pune eu pe masina ar mai fi acest pilot automat,chiar daca nu am modul REC in portbagaj.probabil a vazut el ce a vazut pe acolo.orice completare,sfat mi-ar fi foarte utile!multumesc anticipat.

ai reusit sa iti pui tempomat?\
  • litian28

  • Mesaje scrise: 213
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Astra 2019 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Nov 2008

  • Mesaj Privat
salutare!
inca nu,doar le-am achizitionat si maneta si switch-ul.trebuie sa imi fac un drum special de la drobeta la Timisoara sa mi le monteze CristianTm.de la el am si cumparat piesele.recomand pe acest om ca fiind unul priceput in tot ce inseamna partea electrica si electronica a opelurilor.
numai bine!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra
  3. Astra H

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR