Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric
  • vyly04

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1996 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salut, am si eu o problema, am un opel vectra B din 1996, iar de doua zile am probleme cu inchiderea centralizata, adica mai amplu, am inchis-o de la telecomanda(are si alarma), iar ieri am deschiso normal si cand sa o inchid nu mai se inchide, in schimb alarma se armeaza, problema e ca nici din butonul de la usa din fata nu se mai inchide, trebuie sa inchid fiecare usa din clapetele alea. Aveti idee care ar putea fii problema.... multumesc mult
  • herby

  • Mesaje scrise: 179
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 1993 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Aug 2009

  • Mesaj Privat
Sal... ca indrumare uitate la modulul de la inchiderea centrala unde vin mufele de la motorase sau siguranta de la inchidere, verifica sa vezi sau daca nu iti ramane sa mergi la un electrician.
  • vyly04

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1996 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
La siguranta m-am uitat este ok, la modul e mai complicat m-am uitat si la el dar nu stiu ce sa ii fac, cred ca voi merge la un servis. merci mult
  • scorpion67

  • Mesaje scrise: 109
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Zafira 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Feb 2010

  • Mesaj Privat
Verifica cablurile din burdufurile de cauciuc care duc la usi. In special stanga spate
  • vyly04

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Calarasi
  • Masina: Vectra 1996 Y16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2013

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor.
Ma poate ajuta cineva cu o problema. Am un opel astra g 1.6 si am probleme cu portbagajul, mai exact nu se mai deschideau usile din telecomanda asa ca am închis-o cu cheia(am închidere centralizata pe cheia masinii) cu ideea de a merge sa schimb bateria la cheie. Dupa inchiderea masinii a trebuit sa iau ceva din portbagaj si l-am deschis so onchis la loc tot cu cheia. Dupa schimbarea bateriei si sincronizarea ei nu mai se deschide portbagajul din telecomanda. Daca il deschid cu cheia nu mai merge sa inchid usile don telecomanda.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  3. Sistem Electric

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR