Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutare la toti.....rog sa ma ajute cineva din Constanta sau oricine altcineva din tara care a fost anul acesta pe plaja Corbu (rezervatie) asi vrea sa stiu daca inca mai campeaza lumea pe acea plaja ,daca sau pus restrictii ma refer la:bariere pentru masini etc......eu de 3 ani merg acolo si in ultimu an am avut probleme cu garda de mediu sunandu_ne k fiind camparea interzisa deoarece este rezervatie Delta Dunarii ....in fine am dat_o la pace...anul asta am fost in Tulcea si mi_am facut permis pentru a avea acces in rezervatie si sper sa fie bine....pentru cei ce vor sa ma ajute si au fost acolo sa_mi zica daca au vazut rulote,corturi......in acea zona va multumesc!
Skip ads

  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Nimeni nu ma poate ajuta Oare? Oare?
  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Plaja de la Corbu face parte din teritoriul protejat al Rezervatiei Biosferei Delta DunĂ£rii. Deci oricand te poti trezi acolo cu comisarii Garzii Nationale de Mediu. Au mai fost controale dar din cate stiu s-a "lasat" doar cu alungarea turistilor care campeaza acolo fara amenzi.
  • CORBU

  • Mesaje scrise: 1,670
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Zafira Tourer 2015 b16dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Dec 2006

  • Mesaj Privat
si mai sunt si eu pe acolo....scuze de off topic. !
Skip ads

  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Depinde pe ce parte a plajei vrei sa te duci . Ai optiunea sa campezi in partea sudica unde nimeni nu se va lua de tine . Catre Vadu tine de noroc sa nu nu prinzi vreo actiune mai intensa a vreunei institutii . Daca iti iei de la Tulcea acel permis de intrare mai scapi de probleme .
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc VICTOR te referi la parte dinspre unitatea militara? este acces cu masina in zona aia ca pe acolo nu am ajuns am stat in zona de mijloc pana acum intre cele 2 plaje ce sunt despartite de acel mal unde e casa suspendata si de permis am rezolvat multumesc
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Mai ai optiunea dupa ce treci de rafinarie sa o iei pe drumul pe care l-am ingrosat eu . Este si o plaja acolo pe care nu multa lume o cunoaste Smile . Nu da informatia decat la persoane care merita .


  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Multumesc, maine dimineata plec pe la ora 01:00 sa am timp sa prind un loc bunicel ca am in plan sa stau cam zece zile ms de informatie>>numai bine!
Skip ads

  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Ai timp pentru ca aglomeratia este la sfasitul saptamanii . Ai numarul meu de telefon la tabelul ala de urgente in caz de ceva .
  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
OK.......multumesc!.stima! Respect! Respect!
  • Lex
  • *
  • 44 mesaje
  • din 06 Aug 2008
  • Vectra 1997 X16XEL
  • Bucuresti
  • Lex

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
cip_dmx a scris:Multumesc, maine dimineata plec pe la ora 01:00 sa am timp sa prind un loc bunicel ca am in plan sa stau cam zece zile ms de informatie>>numai bine!

Salve. Ne spui cum a fost? Intentionez sa merg in august acolo si m-ar interesa foarte mult daca este permisa camparea, in special in zona de sud, spre cap Midia.
Merci
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Este permisa dar din pacate zona a fost stricata de catre ... bucuresteni , era o plaja linistita dar acum parca sunt disperati vin cate 1000 de insi campeaza de nu mai poti trece cu masina si se comporta de parca ar fi plaja lor . Urata natie de oameni care nu respecta nimic si lasa o mizerie de nedescris taranul este taran dar cand este din bucuresti ( cu litera mica desigur ) parca intrece orice limita .

O sa ajung sa ma duc la 60 de km de casa sa ajung pe o plaja ( inca) pustie sa scap de retardati tarani si ipocriti . Sincer unii nu merita sa stea pe o asemenea plaja si mai bine sa se duca in Mamaia sau Costinesti .

Pentru cei care stiu ce inseamna o asemenea plaja ii avertizez ca este deosebit de periculoasa plaja pentru ca nu are nici o protectie pentru valurile si curentul deosebit de puternic din ultima vreme deci sa aiba grija la saltele si la "acte de curaj"
Skip ads

  • cip_dmx

  • Mesaje scrise: 175
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2011

  • Mesaj Privat
Salutare adevarat graiesti ,am fost acolo am stat 10 zile am ajuns acolo miercuri dimineata toate bune frumoase liniste tot ce stiam pana acum ......dar a venit weekend si de vineri pe la ora 16 a inceput sa apara tot felu de oameni care mai de care sa se bage in sufletul tau am avut si eu parte de asa oameni am avut un cort si un pavilion bine puse la punct dar am avut vecinii de weekend care au reusit sa_l faca praf impiedicandu_se de ancorarile care l_eam facut la cort si pavilion mai aveau putin si intrau in cort nesimtire mizerie dupa ei duminica la plecare muzica barfa multa si dezgust total....asta e norocul meu ca au fost numai cate 2 zile pe saptamana asa....in rest toate bune am sa mai vin..pe acolo partea rea este k o mare parte ce vin pt o zi sau 2 nu-i intereseaza sa pastreze curatenia si sa aiba bun simt :(cei ce vin cate 1 sapt 2-3 se gospadaresc in felul lor si isi pastreaza locul curat deoarece e constient ca acolo va sta zile bune asta am vz spiritul meu de observare:)
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Pai cunosc plajele respective destul de bine si stiu ca boala lor sunt jegosi nespalati nesimtiti care distrug ceva ce era frumos si linistit . A nu se judeca gresit nu cred ca doar miticii distrug plajele dar 90 % ei sunt cancerul .
  • kuzmici2005

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mai 2012

  • Mesaj Privat
Buna tuturor,
ma poate ajuta cineva cu o recomandare unde as putea merge sa campez la mare acest weekend? As vrea o plaja linistita, am un bebe de un an si jumatate si nu as vrea sa dau de mizerie si galagie.
Va multumesc foarte mult
  • LIVIU RS

  • Mesaje scrise: 255
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 Z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2009

  • Mesaj Privat
De ieri sunt la Corbu. Sunt cazat in comuna dar sunt destui care sunt campati langa plaja. Este liniste si mult loc sa te desfasori.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
kuzmici2005 a scris:Buna tuturor,
ma poate ajuta cineva cu o recomandare unde as putea merge sa campez la mare acest weekend? As vrea o plaja linistita, am un bebe de un an si jumatate si nu as vrea sa dau de mizerie si galagie.
Va multumesc foarte mult

De la Corbu Vadu Navodari Hanul Piratilor Mamaia Eforie ( N si S) Olimp Neptun 2 Mai Vama Veche ai locuri de campare mai mult sau mai putin amenajate . Daca vii cu un copil iti sugerez sa fii intr-o zona unde ai conditii drum bun si mai ales acces rapid la servicii gen ambulanta farmacie ( copilul este copil ) . Deci iti sugerez campingurile de la Popasul Pescarilor sau GPM la iesire din Mamaia catre Navodari unde ai toaleta dusuri curent electric precum si paza permanenta . Noua moda pe litoral este furtul din cortusi /rulote deci iti sugerez sa alegi o zona protejata si pazita . La Corbu si Vadu este inca salbaticie si nu iti sugerez daca nu esti complet utilat sa te duci . Atentie la zonele de nisip ce pot parea accesibile la Vadu ptr ca poti ramane in nisip foarte usor . Toate cele bune
  • liviucon

  • Mesaje scrise: 75
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Oct 2013

  • Mesaj Privat
Ce plaja faina era la Vadu,...... pina cand au descoperit-o fanii lui Salam. Acum este ca la Buzau la Ciolanu la manastire de Pasti sau de orice motiv de gratar cu burtile pe afara. Cei ce stiu cunosc despre ce vorbesc. La Vadu imi parea asa salbatica plaja ca paream naufragiat. Cand am fost ultima oara cu cortul acolo, aveam cei mai apropiati vecini la peste 200m, pina cand a venit weekendul si atunci am taiat zero-urile de la 200. Imi pare rau ca s-a scurs informatia despre acel loc. Parea un refugiu bun.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR